Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ijen a világ?

Miért ijen a világ?

Figyelt kérdés
Úgyértem mi értelme van végiggürizni egy egész életet, miért nem bulizik mindenki, miért nem lehet csak úgy jól érezni magunkat, mi értelme van annak hogy mindenki melózik hogylegyen pénze kajára? Miért kell eggyáltalán a pénz? Szerintem egy jó világ lenne ha nem lennének törvények, Mi értelme az életnek ha nem csinálhatsz aszt amit akarsz? Meg miért hagyják az emberek hogy megszabják nekik hogy mit lehet és mit nem. Ha rajtam múlna az emberek aszt csinálnák amit akarnak, nemértem minek vannak a törvények, most jó, vannak kivételek a törvények között is, mert valamilyen szinten még az állatok között is vannak, de most komlyan, mi értelme volna anélkül leélni az életet hogy bármi izgalom, lenne benne, csak melózni és meghalni wow dejó élet, néha elmész ide oda és hapy vagy? Mostanra olyan unalmas lett a világ, miért nem próbálja meg valaki megváltoztatni?

2015. aug. 30. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt te sem gondolhattad komolyan.
2015. aug. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az általad leírt világkép valahogy így festene:

- megállna a fejlődés és hanyatlásnak indulna minden

- mindennapos a gyilkolás és rablás

- fertőzések, járványok tizedelnék az embereket

- a nők szexuális eszközök lennének

- látványos lenne az elbutulás

- az emberek csoportokba verődve igyekeznének túlélni, mások módszeres üldözésével

- mindennapos lenne az éhezés, nem lenne tiszta víz


Ez tényleg olyan szimpatikus jövőkép?

2015. aug. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Latom, a helyesiras torvenyei mar rad nem tartoznak. De most ettol eltekintve, tegyuk fel, hogy az van amit akarsz. Nincsenek torvenyek, mindenki azt csinal amit akar. Sok ember vagyik a hatalomra, es iranyitasvagyban szenved.

Mondjuk jon egy pszichopata gyilkos. Ugyebar azt csinal amit akar, mert senki sem itelheti el. Igy elkezdi felelemben tartani az embereket. Es rajon, hogy igy konnyen tud manipulalni barkit. Minnel tobb ember fel tole, annal nehezebb lesz oket kordaban tartani. Ezert bevezett bizonyos szabalyokat (torvenyeket). Pl, aki nem ugy cselekszik, ahogy neki tetszik, azt kinyirja. Es maris megint torvenyek szerint elnek az emberek. Komolyan te egy ilyen vilagot kepzelsz el?

Ha letrejonne egy ilyen vilag, akkor az entropia (nez utana mit jelent) miatt, hamar eluralkodna a kaosz. Ahhoz, hogy ez ne tortenjen meg, szuksegunk van bizonyos szabalyokra/torvenyekre.

Szoval menjel csak dolgozni, hogy legyen penzed amibol elmehetsz bulizni es legyel happy mikor meghalsz.

2015. aug. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!