Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy öncélú életnek van értelme?

Egy öncélú életnek van értelme?

Figyelt kérdés

Az elmúlt évben lett egy a korábbihoz képes jó állásom és elhatároztam, hogy két dolgot fogok kezdeni a fizetésemmel: egy részét elrakom másik részéből pedig érdekes helyekre látogatok el, olyanokra, amiket ritkán látogatnak az emberek.

Ez utóbbival az a gond, hogy sok pénzt felemészt (havi 50-60 ezret - tudom, hogy ez az itteni embereknek nem pénz a többi kérdés alapján de nekem sok). Mivel ez a hobbim elviszi a pénzt, nincs semmilyen tulajdonom csak a ruháim és a kis, 3-4 hónapra elegendő félretett vésztartalékom. Semmilyen olyan tulajdonnal nem rendelkezem, amivel a kortársaim nagy része igen vagy, amiért küzd (lakás, AUTÓ). Emiatt természetesen nincs barátnőm sem de nem is nagyon szeretnék.


Látván azt, hogy a kortársak már "nem itt tartanak" az életükben, kissé visszamaradottnak érzem magam és nem látom azt, hogy értékes vagy legalábbis értelme lenne a létemnek.


Jogosan gondolom azt, hogy rossz úton járok?


2015. szept. 6. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha te jól érzed magad a jelenlegi életedben, akkor nem értem, miért foglalkoztat az, hogy mások hol tartanak?

Ha mások már meghaltak akkor te öngyilkos leszel, mert nem akarsz lemaradni?


Ha viszont nem élvezed azt ahogy most élsz, akkor egyértelműen rossz úton jársz.


Én kifejezetten tisztelem az olyan embereket, akik nem akarnak beállni a sorba, és saját/egyedi életutat választanak.

2015. szept. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fő kérdésre válaszolva: igen, van.


Az az életed értelme amit adsz neki. Az, hogy más a családot választja, az az ő döntése, ez meg a tied!

2015. szept. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kapaszkodj meg: egyikünk életének sincs értelme. Van pár -nagyon kevés(!- ember, aki változtatott a világon, néhány művész, pár orvos, feltalálók, meg még néhányan Hugonnai Vilmától Steve Jobsig, meg persze az antihősök, Hitler, Breivik, és társaik... de az összes többi ember úgy éli le az életét, hogy ha meg sem született volna, akkor sem lenne más a világ. Semmiben. Így nézve a kutyát nem érdekli, hogy te házat és autót veszel, vagy utazgatsz, mert ezekkel semmin nem változtatsz, sőt, ha soha nem is születtél volna meg, akkor sem lenne semmi. A legtöbben ilyen névtelen, lényegtelen szar kis porszemek vagyunk, autómárkától, hobbitól, mindentől függetlenül...
2015. szept. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

az élet nem egy határidőnapló, vagy egy kinek van több mindene játék.

Ha te utazgatni szeretsz, utazgass. Az élmények megmaradnak, ellentétben a fogyasztói társadalomban felhalmozható, silány minőségű, drága dolgokkal, amik pillanatnyi örömöt adnak csupán

2015. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#3, naja, de ha nem lett volna senki aki megvegye Steve jobs kütyüit, akkor steve jobs élete se sokat ért volna
2015. szept. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Felbátorodtam rajtuk és vettem repjegyet 40k ért :/.


Igazából két túrát szeretnék megvalósítani, az egyik a mostani (ez elvisz még 45-50k-t) és jövő nyáron egy autós túrát (itt 100k a repjegy, 50k az autóbérlés, 40k a benzin + költőpénz). Mint látható, ez utóbbi nagyon sokba kerül és emiatt érzem leginkább rosszul magam.

2015. szept. 7. 19:55
 7/8 anonim ***** válasza:
De ha közben jól érzed magad, és a többiek szerinti életben nem, és ha nem lesz probléma ha valami váratlan közbejön, akkor itt szerintem nincs probléma.
2015. szept. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

azért nehogy már két nagyobb túra megtétele öncélú élet legyen :D

hajrá, menj, kapcsolódj ki! Várjuk a beszámolókat :p

2015. szept. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!