Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lehetséges e, hogy Magyarorszá...

Lehetséges e, hogy Magyarországon és általában Kelet-Európában többségbe fog kerülni a cigány lakosság?

Figyelt kérdés

2015. szept. 10. 10:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egyértelmű. Szimpla matek: nekik születik 3-4-5-6 stb gyerek, a legtöbb magyar családban 1-2 esetleg 3.
2015. szept. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

igen. a magyarok nem igazán vállalnak gyereket,ha igen az is kitolódik 30 éves korra. átlag 1-2 gyerek páronként.

a romák már igen hamar szülnek gyereket,sokan 15 év körül. a gyerekek száma is elég magas,egyátalán nem ritka akinek 8-10 gyereke lesz. és mire az utolsó gyereke megszületik,addigra az első 2-3 gyerekének már van gyereke.szóval ja, nagyon szaporák

+a magyarok vándorolnak ki nyugatra,ez is a magyarok arányát csökkenti.

eljön az idő,amikor már a cigányok lesznek többségben. konktét számokat nem tudunk.de Borsodban 80%-ban cigány gyerek születik a kórházakban.

2015. szept. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem, mert nem lesz aki eltartsa őket. Így a parazita elhal.
2015. szept. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
" Borsodban 80%-ban cigány gyerek születik a kórházakban." Nem gondoltam volna, hogy ilyen magas a születési arány abban a megyében. Akkor annak a megyének a nemzetiségi összetétele gyakorlatilag már eldőlt.
2015. szept. 10. 11:30
 5/11 A kérdező kommentje:

"A legnagyobb lélekszámú cigány kisebbség a következő európai országokban található (becsült adatok):


Törökország Törökország: kb. 2,0-5,0 millió[7]

Románia Románia: 1,0-2,5 millió[8][9]

Spanyolország Spanyolország: 1,5 millió [10]

Franciaország Franciaország: 1,2-1,3 millió

Magyarország Magyarország: 0,5-1 mill.[11][12][13][14]

Bulgária Bulgária: kb. 850 000

Szlovák Szlovákia: 550 000[15]

Szerbia Szerbia: 147 604

Görögország Görögország: 300 000

Macedónia Macedónia: 240 000

Csehország Csehország: 150-300 000

Olaszország Olaszország: 130-160 000

Németország Németország: 110 000

Oroszország Oroszország: 180 000[16]

Egyesült Királyság Egyesült Királyság: 90 000

Ukrajna Ukrajna: 50 000

Bosznia-Hercegovina Bosznia-Hercegovina: 40-100 000

Koszovó Koszovó: 40 000" Forrás Wikipédia, de vannak akik sokkal nagyobbra becsülik a létszámukat. Magyarországon a Wikipédia szerint fél millió és egymillió között van a létszámuk. Azonban lehetséges, hogy már többen vannak mint egy millió.

2015. szept. 10. 11:37
 6/11 anonim ***** válasza:
ez mihez kell egyébként? kisebbségkutató vagy? nagyon nehéz társadalmi probléma ez már most is, de ez egyre komolyabbá válik, és valószínűleg egyre kezelhetetlenebbé is. Részemről, mivel néprajzkutató vagyok, maga ez a tény nem zavaró, van a cigányságnak is egy kulturált, asszimilálódott része, akik dolgoznak és tudatos, felelősségteljes életet élnek, csakhát a másik, nagyobb számú részük abszolút nem ezt képviseli.
2015. szept. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kisebbségkutató. Csupán arra keresem a választ, hogy egy teljesen megváltozott etnikai összetételű országban, milyen jövő vár a magyarságra? Ez ugyanis érinti gyerekeink, unokáink sorsát. Nem csak Magyarországon, de a környező országokban is egyre növekszik a cigányság száma, ami azért lehet probléma mert egy másfajta civilizációt, életvitelt képviselnek.
2015. szept. 10. 13:23
 8/11 A kérdező kommentje:
"csakhát a másik, nagyobb számú részük abszolút nem ezt képviseli." Valóban nem. Nem látszik, hogy nagyobb részük elfogadná az alapvető, kulturált együttélési normákat. Persze divat mostanában rasszistának nevezni, azt aki erről nyíltan mer beszélni. Szerintem a tények ismertetése nem rasszizmus.
2015. szept. 10. 13:27
 9/11 anonim ***** válasza:

a tények ismertetése egyáltalán nem rasszizmus. azt csinálja a KSH is, meg egy halom statisztikai központ vagy alapítvány. az a rasszizmus amikor szimplán, önmagában megy a nagy "cigányozás" "g_cizés". És még akkor is meg tudom érteni, vannak települések (pl Bag, Pomáz) ahol bizony nagyon durva a helyzet, és könnyen lehet h már gyerekként át kellett élni vmi szörnyű élményt más etnikum révén, azt teljesen megértem h akkor nagyon berögzül a tőlük való félelem, a rájuk irányuló gyűlölet. De aki csak úgy menősködésből, ultrázásból, feszültséglevezetésként csinálja, na az a gáz..

hát az meg hogy mit hoz a jövő, igen nehéz. még a technológiai fejlődés is hatalmas távlatokat fog itt nyitni a gyerekeink felnőttkorára, talán sok társadalmi dolog is átalakul párhuzamosan.

2015. szept. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igen, lehetséges. Túlbecsülik az időt, mire átveszik a többség szerepét. Ha megjelenik a 2015-ös utónévstatisztika, meg lehet nézni, hanyadik a Rikárdó, Brendon, és társai (korábbi éveket kár alapul venni). Vannak az úgynevezett "LHH" (leghátrányosabb helyzetű) kistérségek, most már járások, ahol már idén 50% fölé emelkedik a cigány népesség aránya.

Ami furcsa még, hogy nem található az interneten statisztika a 18 év alattiak etnikai megoszlásáról, legalábbis én nem találtam. Ha valakinek sikerül, linkelje már be ide, a Kérdezőnek az lenne a leghasznosabb szerintem.

2016. jan. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!