Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyit tennél félre ennyi...

Mennyit tennél félre ennyi pénzböl havonta?

Figyelt kérdés

2 hónap alatt megspóroltam 1000€-t,szóval azért nem a nulláról akarok kezdeni.

Havonta 450€ marad fel. Ebböl már nem kell kajára vagy bérletre költeni, csak ruha, higénia, szórakozás.

Ruhát idén már nem terveztem venni, van mindenem. A kozmetikumaim elég drágák (pl sampon 16€, testápoló 20€), de kb 4-6 hónapra veszem öket.

Bulizni nem járok, néha beülünk sushit enni, vagy kávézóba, ez havi szinten olyan 20€.

Költséges hobbim nincs.

Mennyi lenne az elegendö összeg a spórolásba havonta?


2015. szept. 14. 07:37
 1/7 anonim ***** válasza:
88%

Lassan az emberek már azt is felrakják internetre kérdésnek hogy hogyan pisiljanak, vagy hogy töröljék ki a s*ggüket.

Ilyen alapvető, önálló gondolatokban miért más megerősítésére van szükség? De most komolyan!


Úgy rakj félre, ahogy tudsz, ahogy akarsz! Ne más mondja már meg, hogy mennyit rakj félre. Ennyire önállótlan nem lehet valaki.

Tessék, jobb oldalt lent van a leszavazó gomb.

2015. szept. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja azt tényleg döntsd már el magadnak hogy mennyit akarsz spórolni... :D
2015. szept. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Levonod a 450-ből, amiket ide írtál, sampon, stb., meg a havi 20 euró szórakozás. Ami megmaradt, azt tudod félretenni.

De igazából mi a kérdés? Döntsük el helyetted, hogy ebben a hónapban elmenj-e valahova, vagy inkább azt a 20-ast is tedd félre?

2015. szept. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy mennyi az elegendő spórolás? Mihez? Mit szeretnél belőle és mennyi idő alatt?


A tesóm pl. a második kölcsönét tervezte felvenni. Tegnap elmondta mi KELL az életéhez. Leírtuk, kijött, hogy több mint a fizuja. Utána elkezdett gondolkodni, hogy mi az, amiről le tud mondani. Kiderült, hogy annak ami szerinte KELL a fele luxus a másik fele meg egyszerűen nem ehhez a fizetéséhez van tervezve. DE.. Ezt mindenkinek magának kell tudnia. Neki is csak javaslatot tudtam tenni bizonyos dolgokra, pedig egy lakásban lakunk, ismerem az életét, a felfogását, a céljait, álmait, hogy mit gondol a pénzről.


Te mit vársz idegenként??? Főként úgy, hogy nem írsz meg egy rakás lényeges információt? De ha meg is írnád.. egy igazi tervezés valaki másnak igencsak borsos áron számolódik, mert ha jól akarja csinálni egy idegen akkor sok-sok munkaórájába kerül.

2015. szept. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Értelmetelen a kérdés, és azt sem tudom, miki az igényeid. Én így csinálnám:

Ruha, higiénia, és szórakozás?

Ruhád már van vigyázzál arra, 0 EUR/hó. kéthavonta vegyél egy tusfördőt és fülpiszkálót, 15 EUR/hó. Szórakozás: olvassál valami otthoni könyvet, 0 EUR/hó. Így havi 450-(0+15+0)=435 EUR megtakarításod marad.


Örülök, hogy segíthettem.

2015. szept. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem jó kérdés arra,hogyan toborozzunk irigyeket?
2015. szept. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
39%
#1 Köszi, mikor elkezdtem olvasni a válaszod, már akkor keresni kezdtem...
2015. szept. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!