Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogyan élnétek meg havonta...

Ti hogyan élnétek meg havonta ennyi pénzből?

Figyelt kérdés

Havonta kapok kb 30ezer forintot a szüleimtől(euróban, ezért a kb) és ösztöndíjként 14950Ft-ot. Szóval dúrván 45 ezer forint.

Ebből 25 000 az albérlet, 4 000 a bérlet. Ha havonta egyszer haza szeretnék menni az 5 ezer forint lenne, de általában csak 2-3 havonta megyek haza, pontosan ezért. Na meg otthon még buszjegy is kellene.

Még annyi, hogy havonta 10-15 nap kapok meleg ebédet.

Szóval nagyjából 15-16 ezer forintom marad ami "szabadon" van.

Ti hogyan vásárolnátok be ebből, hogy minden meglegyen? Hogyan osztanátok be?


Ezt a kérdést azért írom ki mert nekem nem sikerül beosztani...második hónapja bukok bele a dologba:S A szüleimtől pedig nem fogok kérni többet, mert van elég bajuk...Szeretnék segítséget kérni, hogy hogyan kell beosztani a pénzt, mert én nem tudom:(



2013. okt. 23. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Mire szeretnéd költeni ezt a havi 16 ezer Forintot? Alkohol? Szórakozás? Hobbi? Barát(nő)? Valami egyéb?
2013. okt. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem szoktam bulizni járni, ezáltal sem alkoholt nem fogyasztok és dohányozni sem dohányzom.

Egyébként lány vagyok:)

És azt hiszem maximum 1-2 ezer forint lenne az amit bármire tennék félre. Inkább az érdekelne hogyan kell azt beosztani, hogy reggelit tudjak vinni suliba és főtt étel is legyen itthon amikor lehet.

Hogy miket kellene megvennem konkrétan ami elég legyen egy hónapra

2013. okt. 23. 22:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Suli mellett nem tudsz dolgozni valamit?Mert ez így elég gyenge.

Spórolni úgy tudsz,hogy mindenből a legolcsóbbat veszed.Reggel nem a pékségbe kell menni kakaós csigáért, hanem otthon kell gyártani szendót.A Lidlbe nincs 400Ft fél kg párizsi.De van olcsón májkrém stb..Napi 3 zsemle 60 Ft.Ha 1 hétig kitart a párizsi plusz veszel 200-ért vajat, akkor a havi reggeli pénzed 3200-ból meg van.

Marad kb 12 ezer főtt ételre.Én mindenképpen vennék 1 csomag rizst (200-),3-4 csomag tésztát(Sparban 1 csomag 200-, így ez kb 800-),4-5 kg krumplit (kb 1000-), 3-4 kg lisztet (kb 500-).Ez 2500Ft.

Marad kb 10000-.Mivel alap hozzávalók vannak, így mondjuk tésztára már tudsz venni tejfölt, vagy csinálsz milánóit...de nem a zacsisat..elárulom én 200Ft-ért veszek paradicsompürét és fűszerezem a húst és kész.A sparban 500 Ft fél kiló darálthús.Ja!!!!Meg hagyma, foghagyma...Nem írtad vannak-e fűszereid, de a pirospaprikán kívül mind pár forintos tétel.

Ha teheted csinálj leveseket.Pl legsztenderdebb a húsleves.1 csirkefarhát alig 200 Ft, és ugyanennyiből meg van hozzá a zöldség is.

Főzelékek is olcsók.Pl neked 1 főre 1 nagyobb krumpliból simán megcsinálható.1 kis doboz tejföl kell hozzá, és kész.

Na mindegy..tudnám még ragozni, de szerintem a lényeg leszűrhető.Okosan kell csinálni.

Ja és húsban a sertés lapocka a legolcsóbb.Meg persze a csirke comb.Ha szereted a májat még az is nagyon olcsó.

2013. okt. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja értem. Tehát az a 16 kajára menne. Akkor mégsincs annyira "szabadon".

Én úgy spórolnék, hogy reggelire zsömlét vennék meg vajat meg hasonlókat, amit szeretsz. Reggel kicsit korán kelsz, és tudsz kenni iskolába. Egy zsömle olyan 30 Ft, még ha nagyétkű vagy, akkor is kijössz napi 100 Ft-ból, és így beleszámolva a belevalót is. Ez ugye 2.000 Ft/hó, ugyanis ugyebár havonta maximum kb. 20 tanítási nap van.


1-2 ezret szeretnél félretenni, így marad még a reggeli és a félretétel után 11-12 ezer ebédre. Miután havonta 10-15 meleg kaját kapsz, így ezt 15-20 felé kell szétosztani. Tehát legrosszabb esetben 11 ezer 20 felé, az kb. 500 Ft. Nos, igen. Abból nehéz jót ebédelni. De nem lehetetlen. Havonta egysezer-kétszer elmész valamelyik hamburgereshez. Mindenhol van néhány, ami nem túl drága, és kiadós a kaja. (nem mekire, vagy börgerkingre gondolok, mert ott nem laksz jól 2 ezerből se, hanem ilyen helyi jellegű gyorsbüfé) Ez egy jó megoldás, de nem lehet ezt se mindennap. További napokon megpróbálhatsz főzni valamit, ha van rá lehetőséged. Például egy táplálóbb leves kijön olcsón, és finom is. Vagy tésztát főzni, és megenni sajttal, tejföllel, vagy bármivel amit szeretsz (vagy spagettit csinálni) nem nagy ördöngösség, és nem is drága. Illetve ha nagyon meg vagy szorulva bemész valamelyik középiskola menzájára, és felajánlod egyik gyereknek, hogy megveszed a menzajegyét. :D Legalábbis nálunk a gimiben ilyen rendszeresen van. A menzások jegyet kapnak, amit előre kifizetnek, és így ehetnek ott. Csomószor betévednek kopogó szemű egyetemisták (gondolom egyetemista vagy) és felajánlják, hogy megveszik az ebédjegyeinket. (természetesen némi felárral) :D Ez alapvetően okos ötlet, mert kapsz 350 Ft-ért egy kétfogásos ebédet, ami tápláló, egészséges, változatos, és akárki akármennyit szidja szerintem finom is. Nekem ennyi ötletem támadt hirtelen. Remélem tudtam segíteni. :)


De ha nekem is lehet pár kérdésem, csak kíváncsi lennék, merrefelé tanulsz, honnét származol, és hány éves vagy?

2013. okt. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy kiló rizs kb 200 ft, abból 20-30 deka bőven elég több étkezésre is, emellé pl. vezsel valamilyen akciós csirkehúst (ha 1-2 nap van lejáratig akkor szokott akciós lenni, figyelni kell) azt így egész olcsón kijössz, még is laktatót eszel.
2013. okt. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Kaptam egy-két hasznos tippet:)


Legfőbb bajom inkább a beosztással van. Mire észbe kapok már max 500 forintom maradt és kész. Szóval ez inkább az én hibám:)


Jelenleg Budapesten tanulok, OKJ-s képzésben, nappali tagozaton szakácsnak. A 10-15 napon gyakorlaton kapunk kaját, viszont suliban nem.

A főzés egyébként (ebből adódóan) nem gond...csak inkább a beosztás és a tervezés az ami még nehézkes:S

19 éves vagyok és miskolci.


Mondjuk igyekszem jól kijönni a dolgokból (vagy a sors segít), de ma véradás volt a suliban így mellékesen kaptam 500forintos étkezési utalványt is, ami most jól is jön majd:)


Csak jó lenne ha értelmesen be tudnám osztani, és felesleges dolgokra nem csábulnék el...

2013. okt. 24. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!