Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történt velem, vagy ez nem...

Mi történt velem, vagy ez nem is olyan fontos?

Figyelt kérdés

Óvoda óta imádtam rajzolni... bárhol, bármikor.. suliban, a füzet szélére, otthon a szabadidőmben...festettem, rajzoltam.. órákon át.

Aztán 1 éve valahogy megváltoztak a dolgok...de talán ez előbb is elkezdődött.

Egyre inkább a háttérbe szorítottam a dolgot. *majd befejezem később* ...ott hevertek a befejezetlen munkák a szekrény alján.

Most ott tartok, hogy szinte undorodok a dologtól. Húzok egy vonalat a lapon, *ez nekem nem megy. Nem vagyok benne jó*

Mindig is az volt az álmom hogy híres divattervező, grafikus vagy designer legyek. Bármi ami rajzzal kapcsolatos. Tavaly még a rajztanárom is ajánlotta hogy vegyem fel faktra a rajzot mert sokra vihetem még. Vajon mi lett velem?

Nem érdekel, szinte már semmi. Semmi amit régen szerettem. Persze az ember változik az évek során, de ilyen mértékben?

Barátnőm is szeret rajzolni, mindig mikor mutogatja a munkáit, furcsa érzés jár át. Irigység, amiért van kedve hozzá. Ha rajzoltam, boldog voltam, most már ez nem tud boldoggá tenni. Sőt. Rosszabb lesz. Van akivel történt már hasonló változás?



2015. szept. 20. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:
lehet csak alkotói válság.... nincs kedved semmit rajzolni...? én ezt gondolnám végig. lehet az segítene
2015. szept. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1 éve tartó alkotói válság? Kétlem.

Próbálkoztam, bármit rajzolni. Néha lenne is kedvem, de ahogy megfogom a ceruzát, valami végigmegy bennem és azt súgja: Ez nem megy.

2015. szept. 20. 22:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Van ilyen. Miután megszűntem gyermek lenni, miután már szakként tanultam a rajzok bennem is megváltozott minden ezzel kapcsolatban. Egy új kötődést kellett kialakítanom magamban az alkotás felé, egy új stílust, egy új megközelítést. Amivel egyetemlegesen önismereti kérdéseimet is tisztáztam. Nehéz megtartani magunkban a gyermeket, és az alkotás eredménytől független örömét. Én foggal körömmel kapaszkodok belé. Kívánom hogy téged se hagyjon el örökre. Szabadulj meg a félelmedtől, azon keresztül nem adhatod át magad semmilyen műnek sem. Próbálj ne idegeskedni azon, hogy félkészek e a dolgok vagy sem. Csak ess neki, emlékezz, és vessz el abban amit csinálsz. Ha élvezed csak akkor lehet belőle őszinte dolog. Kérdés hogy valóban csak félelemről van e szó, vagy pedig már nem vagy képes rá hogy szeresd amit csinálsz. Az utóbbi kevés esetben ideiglenes ilyen hosszú időn túl.
2015. szept. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!