Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sziiiiasztok! Történt a...

Kaataa kérdése:

Sziiiiasztok! Történt a napokban velem egy kis bibi. Egy számomra ismeretlen személynél facebookos adatlapján találtam meg a képemet feltöltve. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Próbáltam logikázni, a képet hogy ha letöltik és engedély nélkül veszik használatba, azzal megsértik az én jogaimat. Hogy ha jelentem a kép miatt, akkor a facebook csak egy üzenetet küld, valami olyan szöveggel hogy vegye le. Nem szeretnék hackereset játszani, mert azt is büntetik. Pislogni nem szeretnék, és nem szeretném hogy ha ott maradna. Segítsetek mert nagyon fontos lenne!

2015. márc. 6. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Ráírsz a figurára, hogy sürgősen vegye le, mert ellenkező esetben feljelented.
2015. márc. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Semmit, mivel nem korlátoztad, hogy ismerőseid láthassák, ezért ha felhasználta nem bűncselekmény.
2015. márc. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem teljesen világos, hogy téged ábrázol-e a kép vagy te készítetted.


Amennyiben téged ábrázol, akkor a Ptk. 2:48. § értelmében a hozzájárulásod szükséges a kép felhasználásához.


Amennyiben te készítetted, akkor az 1999. évi LXXVI. törvény (Szjt.) vonatkozik rá.


Mindkét esetben feltétlenül jelezned kell felé (akár ügyvéden keresztül), hogy szüntesse meg a jogsértést. Amennyiben ez nem történik meg, bíróságon folytathatod.

2015. márc. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!