Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Számotokra negatívum, ha...

Számotokra negatívum, ha valakinek tipikus zsidó vezetékneve van?

Figyelt kérdés

A név alapján mi az első benyomásotok? Hogyan kezelitek?

Őszintén, kérlek. Előre is köszi!



2015. szept. 29. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
mi lenne az a név? én anyám pl. lengyel és a vezetékneve is az, szóval simán mondhatják rá, hogy zsidó. holott köze sincs hozzá és egyáltalán nem is mondja rá senki tudtommal :D de aki ezért elítéli a másikat annak is biztos sok barátja van.. :D
2015. szept. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
52%

Egyáltalán nem negatívum, hiszen tudjuk hogy családnév nem te választottad. No meg ha zsidó családba is születsz ez nem azt jelenti hogy te is az vagy, egy keresztény famíliában is lehet atesita. Érted..

Sekélyes emberek azok kik ilyen dolog alapján mernek ítélkezni.


Lehet kicsit elfogult vagyok a kérdésben, az én apukám kínai és nekem is igencsak különleges nevem van :')


17/L

2015. szept. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem szokásom a neve alapján megítélni egy embert.
2015. szept. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2015. szept. 29. 20:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, eddig akikkel meggyűlt a bajom azok felének zsidó vezetékneve volt, pedig még csak 16 vagyok...

Mi lesz ezután...

2015. szept. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nekem kifejezetten bejön ha valakinek érdekes a vezetékneve

a tipikus ez és tipikus az kategorizálás meg sosem volt szimpi

szerintem vállald bátran a neved

2015. szept. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5: Nekem meg eddig akikkel meggyűlt a bajom, azok mind zsidók voltak, nem zsidó, hanem magyarosított vezetéknévvel, például Schwartz -> Fekete.


Egyébként név alapján nem szoktam megítélni senkit. Viszont már az első találkozás után besorolok mindenkit valahova és onnan nem fog egykönnyen kikerülni.

2015. szept. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!