Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá magam, hogy...

Hogyan vegyem rá magam, hogy tanuljak?

Figyelt kérdés
Most 11-es vagyok. Általános iskolában, felsősként krzdtem el egyre kevesebbet tanulni. Alsóban még a szüleimmel tanultam. Egy idő után már szinte csakmóra előtt olvastam át a tanulni valókat. Akkor még órán jobban figyeltem, és így 4.3-4.5 között voltam kb. De 9. Ben már óra előtt is ritkán, órán kevesebbet figyelek, puskázok, vagy dolgozat közben másoktól kérdezek, esetleg tippelek. Szüleimnek nem tetszik, hogy sok hármasom volt tavaly is a bizonyitványban. Igazából a matekot és a fizikát szeretem, meg az angolt, azok érdekelnek. Úgy gondolom, hogy a többi tantárgy felesleges. Matek és emelt fizika érettségit szeretnék, amivel szerintem felvennének oda, ahova szeretném. Ha próbálok leülni tanulni, olyan érzés, mintha nem tudnám megérteni, majd megunom és abbahagyom.
2015. okt. 5. 21:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Hú,de ismerős érzés :D Én általában úgy szoktam,hogy amint hazaérek a suliból rögtön neki állok tanulni,mert akkor még inkább van hozzá kedvem,mint este.Nekem egy pár óra elég szokott lenni,igaz én most nyelvi előskészítőn vagyok (9.osztály),szóval lehet valamivel nekem könnyebb.Amúgy még akkor tudtam rá venni magam a tanulásra,ha éreztem,hogy semmit nem tudok,pl. tavaly történelemből sokszor előfordult és olyankor akár este 10-ig is tanultam mint a meszes :D
2015. okt. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Motiváció. tovább akarsz tanulni? Matek meg fizika 3asokkal emelt szintű érettségin nem sokat fogsz érni. Mi szeretnél lenni? Szüleid öröme? Tűzz ki valamit célul a félév végére! mondjuk minden tárgyból egy jegyet most fogalmazz meg, amit el szertnél érni. Angolból nyelvvizsga. Tudás megszerzésének öröme!!!-najó ez csak vicc volt :D (pedig ez kellene hogy legyen az alap)

végtlen sok lehetőség van, de arra neked kell rájönnöd, h téged mi tud motiváltá tenni, mi nem ismerünk.


amúgy meg adj a tanulásnak 5 percet, ha 5 perc tanulás után azt mondod, h nincs egy csepp kedved sem, akkor hagyd a fenébe. Mindig rávenni magad a legnehezebb, a többi már jön utána. ;)


Nálam annyi is beszokott válni, hogy azt mondom magamba, h ha nem ülök le most akkor egy vesztes leszek, mert nem vagyok képes a céljaimért megküzdeni. Ennyi elég. Ki szeretne vesztes lenni? mert Én nem.

2015. okt. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) És matekból meg fizikából 5ös vagyok, emelt érettségit szeretnék tenni mindkettőből.
2015. okt. 6. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!