Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Cosplayesek! Szerintetek egy...

Cosplayesek! Szerintetek egy jó cosplayhez mennyire kell kidolgozva lennie a testnek?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy mennyire kell kockásnak lennie a hasnak fiún vagy lányon. Karra, lábra, hátra és egyéb helyekre mennyi az amitől már elfogadható és mennyi az amitől már jól néz ki?
2015. okt. 8. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nyilván attól függ, milyen cosplayről van szó. Ha egy nagyon izmos karaktert szeretnél megformázni, de husis vagy, az nevetséges.
2015. okt. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Testépítőből nem lesz valami jó Gollam. :)
2016. febr. 14. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A testalkat az, amin nehéz változtatni cp-vel és csak ritka esetben lehet. Amikor egy karaktert egy hozzá nem illő testalkatú ember cp-z, abból születnek az animecon legmókásabb fényképei, szerintem ne akarj rajtuk szerepelni. Itt pedig nem csak arról van szó, hogy mennyire vagy izmos. Volt olyan lány, aki kb. 20 év körül járt és egészséges női formája volt, de Hinatát cp-zte az alap Naruto sorozatból. Ott Hinata még egy kis aranyos 12-13 év körüli kislányka. Az édes gyermeki karaktert egyszerűen lerombolta a felnőtt női forma. Annak a lánynak sokkal jobban állt volna szinte bármi, mint Hinata ruhája, pedig ezt apróságnak gondolnánk. A másik nehéz kérdés, amikor valaki ellenkező nemű karaktert cp-z. Találkoztam már olyan lánnyal, aki annyira hitelesen csinált meg egy férfi karaktert, hogy a lányok megijedtek, amikor bement a lányvécébe..... nade ezt jól ki kell fogni. Hiei-nek a Yuyuhakushoból bő ruhája van, ott egyszerű a dolog. Viszont egy izmos harcost, akinek a két karja vállig meztelen, vagy esetleg a teljes felsőteste látszik, már elég nehéz. (színpadi jelmezkészítők mondjuk bármit megoldanak, de ez már nem cosplayerek kategóriája)


Van viszont az a helyzet is, amikor sokat nem kell aggódni. Judal a Magiból elég népszerű karakter mostanság a conokon és neki szépen kilátszik a hasizma, de nem olyan durván izmos, mint egy testépítő bajnok. Na most már ezen a szinten még ügyes festéssel meg lehet oldani, hogy csak egészen közelről tűnik fel, hogy az izmaid festettek. Ezt karon is el lehet játszani, persze ezekhez az kell, hogy a háj azért ne lötyögjön, mert azt már nem lehet elsminkelni. Ha fiú is vagy, ne ijedj meg ettől, mert a youtube-on egész jó tutorialokat lehet találni az izomtónusok festéséhez. Beszerzel hozzá egy a bőrödnél világosabb és egy sötétebb alapozót, vagy lehet, hogy van erre jobb kemikália is, amiről én nem tudok, és elkészíted.

2016. febr. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Fiú vagyok. Igazából egy olyan karaktert szeretnék cp-zni akinek felsőtestén nagyon kevés ruha van. Mivel még nyáron eldöntöttem ezt ezért azóta minden nap edzek, és a kockás has féleség már úgy ahogy megvan. Viszont még mindig nem olyan szintű mint ahogy kéne. Meg természetesen gátlásaim is vannak. Az a gáz hogy ezekbe csak az után gondoltam bele mikor a jelmez már elkészült, ezért eddig ki se tudtam próbálni élesben csak finomítgatok rajta. Nyárra tervezem, de nem tudom hogy annyi idő alatt mit tudok összehozni, meg hogy egyáltalán mennyire gáz ez...

Nem akarom azt se hogy idiótának nézzenek meg semmit. Csak a karaktert szeretném cp-zni, ezért kérdeztem meg.

2016. febr. 14. 18:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!