Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Történelem szak? Vagy inkább...

Történelem szak? Vagy inkább valami más?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bár még csak gimnazista vagyok, hamarosan el kell döntenem, milyen irányba is szeretnék továbbtanulni. Engem főképp a történelem érdekel, és el is tudnám magam képzelni ilyen irányban, viszont ugye a történelem szak nem éppen arról ismert, hogy el lehet vele helyezkedni..Ami még érdekel és jó is vagyok benne, az a nyelvek. Olyat lehet, hogy történelem alapszak + valami nyelv minorban? Így jobbak lennének az esélyek? Mit tanácsoltok?



2015. okt. 10. 08:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet, de sokkal jobb kilátásaid azzal se lennének.
2015. okt. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha a szüleid anyagi helyzete elég stabil, akkor éld az álmaidat és menj törire, de ha inkább a szegényebb réteghez tartozol lehet érdemesebb lenne valami versenyképesebb szakot választani. Viszont ha nagyon jó vagy töriből akkor érdems arra menni.

a nyelv az jó döntés lehet de akkor próbálj meg valami különegesebb nehezebb nyelvet tanulni, angolul már mindenki tud azzal nem tudnál már kitűnni.

2015. okt. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hát..Nincs nagyon stabil anyagi hátterünk.
2015. okt. 10. 11:57
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

Lehet büfészaknak tartani a töri alapszakot, de ha nem kettesekkel esik át valaki egyik évfolyamról a másikra, akkor igenis vannak lehetőségei.

Persze jobb a helyzet, ha továbbtanulsz mesteren, esetleg azután PhD-n. Az egyetemen belül más képet kapsz a szakról és a további lehetőségeidről is. Ezt tapasztalatból mondom, én is töri alapon vagyok az ELTE-n, bár gondolkozom a váltáson, de nem azért, mert attól félek, hogy x év múlva nem lesz állásom, csak rájöttem, hogy van, ami jobban érdekel.


Minorként nem feltétlenül ér sokat egy nyelv, inkább önálló szakként.

Ha a töri iránt érzel elhivatottságot, akkor menj ilyen szakra. Tanuld azt, ami érdekel és amit igazán szeretnél.

2015. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!