Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy (kezdő) középiskolai vagy...

Egy (kezdő) középiskolai vagy egyetemi tanár mennyit keres nettóban?

Figyelt kérdés
PTE-BTK történelem szakon szeretnék továbbtanulni és utána töri szakos tanárként elhelyezkedni. Az érdekelne, hogy egy kezdő tanár mennyit keres, hogyan lehet megélni abból a pénzből, amit kap? Illetve Budapest és vidék között van különbség ebben a tekintetben?

2015. okt. 6. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A pedagógus bértáblákat itt találod:


[link]



Az egyetemen a tanársegéd fizetése bruttó 174.900,- ft, de ehhez már doktori iskolába is be kell iratkozni. Az adjunktus fizetése bruttó 218.700,-, ehhez már PhD-fokozat is kell. Állítólag januártól emelik.

2015. okt. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fizetésben nincs különbség Bp. és vidék között, ez országosan egységes. A megélhetési költségekben lehet némi különbség. Szerényen lehet megélni, de ez annyira sokmindentől függ (pl van-e saját lakása vagy albérletet fizet), hogy nem lehet pontosan megmondani.
2015. okt. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A bértáblát már leírták, de azt se felejtsd el, hogy ahhoz hogy fizetést kapj, fel is kell hogy vegyenek valahová. Ha Pécs, akkor azért nézz utána hányan végeznek történelem szakon, tehát évente hány ember próbál elhelyezkedni... mivel állástalan tanárként nyilván nem lehet megélni... az egyetemen pl. tudtommal jóideje létszámstop van.
2015. nov. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Budapesten szeretnék majd elhelyezkedni, ez egy majdnem kétmillió lakosú városban szerintem nem lehet nehéz.
2015. nov. 6. 15:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Középiskolai tanár vagyok, gyakornokként 120 ezret kapok meg. Egyetemei tanárok idén ennek többszörösét kapják, de nem véletlenül van kevés egyetemi tanár. Egyetemi oktatók fizetése nagyon változó: pl. eddig egy tanársegéd kb. annyit kapott, mint én.
2016. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyetemi tanár = professzor, ezt azért tegyük hozzá.


Én egyetemi adjunktus vagyok több diplomával, PhD-vel, 17 év egyetemi oktatói munkaviszonnyal. Azt a fizetést, amit én kapok most januártól (ez már az emelt fizu), mesterfokozattal 9 év alatt eléred Pedagógus I-be sorolt középiskolai tanárként. Ped II-be sorolva pedig 30 ezerrel több a mesterfokozattal rendelkező tanár fizetése.

2016. jan. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!