Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan oszthatnám be jobban...

Hogyan oszthatnám be jobban az időmet?

Figyelt kérdés
Idén vagyok 7.-es eddig nagyon jó,az osztály egyik legjobb tanulója voltam és elég jó sportoló is.Viszont abbba kellet hagynom a hárfát két éve. Sportolni sincs időm.4-kor érek haza és nagyon kivagyok és tudom hogy ez rosszabb lesz már.Romlottak a jegyeiim is.Tanulni sincs nagy kedvem pedig nagyon szeretek,játszani a gépen szinte lehetetlen örülök ha időben végzek a tanulással,mert mostanában még többet vagyok beteg mint tavaly.Havonta kb.2-3 napot és bepótolni is nehéz

2015. okt. 11. 15:02
 1/1 _Harry Potter_ ***** válasza:

Nem egyedi dolog amit mondasz, az idővel véleményem szerint másnak is gondjai vannak.


A leírásodból viszont azt látom, hogy neked ott a problémád, hogy túl vagy terhelve. Sajnos nem tudok jobbat mondani, mint azt, hogy csak annyit vállalj, amennyit bírsz. Aki iskolás, annak az ideje attól is függ, hogy milyen képességei vannak. Léteznek olyan diákok, akiknek elég, ha odafigyelnek az órán amikor a tanár leadja az anyagot, és nincs szükségük további tanulásra, azoknak nyilván több idejük jut másra is. Aki viszont nem olyan erős képességű, annak még otthon is kell külön tanulnia. Az megint egy más kérdés, hogy ki mennyit bír tanulni. Nekem egy órát is nehéz tanulni, annál többet nem tudok. Aki mégis többet tanul, annál jobban telik az idő a leckével.


Én csak annyit tudok neked tanácsolni, hogy készíts egy rangsort: mi vagy mik a legfontosabbak neked? Első helyen nyilván a tanulás van. Tehát arra fordítsd a legtöbb időt. Utána amik maradnak dolgok, arra oszd be a maradék idődet, akár egyenes arányban is megteheted, ha szeretnéd.


Egyébként nem tartom kizártnak, hogy lesz majd az életedben egy olyan korszak, amikor rengeteg időd lesz, és nyugodtan eltöltheted olyan dolgokkal, amik érdekelnek, anélkül, hogy negatív következménye lenne. :-)

2015. okt. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!