Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudom mit tegyek. Mit...

Nem tudom mit tegyek. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Az van hogy a szüleim azt szeretnék hogy érettségizzek le. Én eleinte akartam is csak aztán meggondoltam magam.

Szakmám már van. Ezért úgy gondoltam jó lenne leérettségizni mert szakma után csak kettő év. El is keztem ebben az évben. De Mostmár úgy gondolom nem kellett volna belekezdeni..nekem nagyon nehéz ilyen sokat tanulni mert kettő év alatt kéne letennem négy évnyi tanagyagot. A szűleimnek már mondtam hogy nem fogom bírni hosszú távon meg hogy ott akarom hagyni az egészet. De ők eröltetik a dolgot. Már nem is igazán járok be.


Azért remélem lehet érteni hogy miről van szó:)



2015. okt. 12. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:

az érettségit sokan felfújják közben elég könnyű...

szerintem még jól is jártál, hogy 2 év alatt rakod le a 4 helyett, mert nyersz 2 évet :) én a helyedben élnék ezzel! egy olyan papír ami ma már alap és jó ha meg van :)


22F

2015. okt. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Érettségi nélkül nem fogsz tudni elhelyezkedni, még ha szakmád van akkor sem. Nem nehéz, szinte sosem tanultam rá, csak ami az utolsó évben rám ragadt azt mondtam el, mert konkrétan csak az utolsó évben készítenek fel rá, mivel akkor átvettük elejétől a végéig a tételeket minden tantárgyból. Elég volt akkor oda figyelni és négyesre érettségiztem.
2015. okt. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Nem tudom mit tegyek."


Én tudom.

- Járj be órákra.

- Végezd el a sulit.

- Érettségizz le. és

- Felejtsd el az egészet.


Közel sem olyan nehéz, mint amilyennek tűnik és nem kell 5üsre megcsinálni. Később hálás leszel magadnak, hogy lenyomtad.

2015. okt. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát én olyan tipus vagyok hogy eléggé nehezen tanulok.

Tudom hogy érettségi nélkül nehezen lehet elhelyezkedni.

2015. okt. 12. 15:03
 5/6 Sidel válasza:

Az érettségit sokan felfújják. Nem nehéz és sok a segédanyag. Törihez az az atlasz, szóbelin a források, matekhoz a függvénytáblázat. Józan paraszti ésszel is meg tudod csinálni, később meg már mindegy lesz, hogy 2-essel, vagy 5-össel. Ha csak nem akarsz továbbtanulni.

Lehet fellengzősen hangzik, de ha olyan egyetemre mennél (műszaki), akkor fél-egy év alatt kéne annyit tanulnod mint most ez alatt a kettő (négy) év alatt.

Sok ismerősöm van, aki felnőttként most csinálja az érettségit (35-40 évesen), mert rájött, hogy az neki kell az előléptetéshez, a nagyobb fizetéshez. Lehet, hogy kapsz állást érettségi nélkül is, de jobban jársz, ha még most leteszed. Még csak egy hónap telt el és máris feladnád? Nem olyan nehéz az, mint amilyennek hiszed. A helyedben a szüleidre hallgatnék.

Én is izgultam előtte nagyon, de utólag rájöttem, hogy túlizgultam az egészet.


22 éves egyetemista lány

2015. okt. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a hasznos válaszokat:)
2015. okt. 13. 11:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!