Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem gondoljátok hogy néhány...

Nem gondoljátok hogy néhány tanár (sok diák is, elismerem) túl sokat enged meg magának?

Figyelt kérdés

Sok ilyet tudnék mondani,de pl mostani példa,a lényeg hogy én egyszer megbuktam,és az volt a tanárom aki ma helyettesített matekon.

Magyarázza a tananyagot,bár amúgy azóta felvagyok mentve,de nem emiatt,hanem egyébként is nem írtam a füzetbe, gondoltam inkább próbálok odafigyelni,hátha megértek valamit a tananyagból,oda is figyeltem ténylegesen,egyszercsak azt mondja nekem hogy emlékszik,tudja én milyen "matekzseni" voltam,de írni kéne...

Okén,gondoltam,tényleg nehogy megértse az ember,csak írja le és kész,de nem azzal volt a bajom hogy írni kell,hanem a közlési móddal...



2015. okt. 14. 17:52
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
"hanem a közlési móddal..." Most komolyan, ne adja neked írásba esetleg? Vagy térdeljen le eléd és könyörögjön hogy írd? Ne hogy azt hidd körülötted forog a világ és mindenki kedves legyen veled. De nem is értem ezen a "beszóláson" miért akadtál ki.
2015. okt. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
szerintem alap, hogy leírod, főleg a mateknál. az jó dolog, ha figyelsz, de hidd el, ha nem írod le már egy óra múlva sem fogod tudni, hogy miről magyaráztak neked előtte. kicsit beszólt, szerintem nem nagy dolog.
2015. okt. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem le kell térdelni előttem,de ha én se szóltam sose bunkón neki,akkor ő miért is? Mert tanár? Hát ez nem olyan nagyszám dolog hogy akkor ő már mindent megtehessen...
2015. okt. 14. 19:41
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

én egy kicsit viccesen találom :D , hogy tudja milyen "matekzseni" vagy. De miért vagy felmentve matekból?


Amúgy vannak iylen tuskó, bunkó tanárok.

2015. okt. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
84%
Hát basszus azért nálad többet tett le az asztalra. Lehet hogy lenezed a pedagógusokat, de éppen az ilyen hülyegyerekeknek próbálják elmagyarázni a matekot, hogy belőletek is lehessen valaki.
2015. okt. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért mert sok tanár mondogatta állandóan hogy menjek el diszkalkulia vizsgálatra,meguntam(nem leszólásként mondom a tanárokra nézve,mielőtt valaki belekötne) és inkább elmentem,és felmentettek.

Nem nézem le a pedagógusokat,de attól hogy valaki tanár(vagy akárki)nem azt jelenti hogy ő mindent megtehet vagy mondhat...

Az hogy a matek nem megy,nem azt jelenti hogy hülye gyerek vagyok.

Egyébként ha el akarja magyarázni(ha nem,nekem az sem baj,írtam hogy nem azzal volt a baj hogy figyelés helyett írni kellett),akkor magyarázza el,nem azt kell figyelni elsősorban(oké,az is fontos,de nem elsődleges olyan tantárgynál amit érteni kell) hogy le legyen másolva és kész.

2015. okt. 14. 22:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Tudod mit, akkor a legjobb lett volna, ha ezt megmondod neki ott nyíltan mindenki előtt és kifejted az álláspontodat, hogy te most érteni akarod az anyagot és nem csak másolni. Ha jó tanár, akkor lehet, hogy normálisan meg is beszéli veled ezt a témát, és ő is elmondja, hogy hogyan gondolja. Az emberek nem egyformák, számomra a matek mindig is olyan volt, hogy odafigyelés közben le is kellett írnom a példákat, mert nem tudom megjegyezni és a magyarázatokat sem értem hozzá általában, én sem vagyok matekzseni. Én csak úgy tudtam valamennyire jól teljesíteni matekból, hogy rengeteg példa le volt írva a füzetemben és abból össze tudtam rakni nagyjából a képet, hogy hogyan is kell megoldani egy bizonyos típusfeladatot. Egyébként abban teljesen igazad van, hogy egy tanár sem engedhet meg magának mindent, de nem volt annyira durva a beszólása szerintem, lehet, hogy te vagy kicsit érzékenyebb a témára, esetleg éppen a diszkalkulia miatt. Ezt is talán érdemes lenne megbeszélned vele.
2015. okt. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
100%
Viccesen figyelmeztetett, hogy a figyelem magában semmit nem ér, érdemes jegyzetelni is. A megértés kifejezetten igényli a jegyzetelést. Semmi durva nem volt benne.
2015. okt. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!