Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik olyan hogy valakinek...

Létezik olyan hogy valakinek semmihez nincs tehetsége, és semmiben sem jó?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, és a pszichológusom azt mondta hogy azért vagyok ilyen önbizalomhiányos, és azért érzem magam szerencsétlenül, mert nincs hobbim, nincs semmi amiben kifejezhetném magam. Hogy találjam meg azt az egy dolgot amiben jó vagyok, és az boldoggá fog tenni. Azt mondta hogy mindenkinek van legalább 1 ilyen rejtett tehetsége.

Én sajnos a mai napig nem találom ezt :( Az ének hangom pocsék, rajzolási érzékem a pálcika emberekig terjed, tánchoz sportokhoz szintén botlábam van, bár furulyáztam 5 évig, de a tanár azt mondta semmi érzékem a zenéhez úgyhogy inkább ne erőltessem, karrier sose lesz belőle.

Több mindent nem tudok már kitalálni amiben megcsillogtathatnám a rejtett tehetségemet. Emiatt itthon ülök már 1 éve az érettségi óta, mert ötletem sincs, hogy milyen szakra menjek amiben tényleg jó lehetnék. Úgy érzem az életem egy csődtömeg :(


2015. okt. 27. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Probléma a roszs pszihológussal van.

Azt sajna elfelejtette mondani vagy egyetemen nem tanították neki( minden pszihológus akkora lúzer szent logikám...), e tehetség nem feltétlen rendszerbeli dolgokra szűkíthető le.

Sose érezd magad így. Neked is van feladatod, tanulni valód életdben. Ha nem lenne nem lennél itt.

Írj ha kell segítség vagy értelmezni szeretnéd méllyebben álltalam leírtakat.

2015. okt. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

" Azt mondta hogy mindenkinek van legalább 1 ilyen rejtett tehetsége. "


Ez hulyeseg.


Egy atlagember semmiben sem kiemelkedo, azert atlagember. De nem is kell mindig mindenben a legjobbnak lenni. Keress valamit ami erdekel, amit szeretsz csinalni.


En szemely szerint egy csomo dolgot csinalok ami szorakoztat, pedig egyikben sem vagyok kiemelkedo, sot valamiben gyengebb vagyok az atlagnal, de nem erdekel, mert szorakoztat, kikapcsol.


Felejtsd el a tokeletessegre valo torekvest.

2015. okt. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Az összes agy turkász egy balf@.sz amig jártam hozzá depis voltam aztán egyszer elfelejtettem menni többet nem is láttam és el is mult a depi

Minden ember jo valamibe csak keresni kell

2015. okt. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Pont ezt a valamit keresem amiben jó lehetnék, de egyszerűen nem találok semmit :-) nem akarok tökéletes lenni, csak szeretnék valamiben énis jó lenni =/
2015. okt. 27. 15:56
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem az a gondod, hogy nem vagy kiemelkedő semmiben, hanem az, hogy most semmi olyat sem csinálsz, ami alapján lehetne egy kis önérzeted.


Tudom, mert én is eléggé befordultam akkor, amikor majdnem fél évig munkanélküli voltam, úgy hogy előtte friss diplomásként 2 évig nagyon jó kezdő mérnöki állásom volt (ez már 10 éve volt). Akkoriban kerültem baráti társaságot, csajozást, zavartan viselkedtem, ha beugrott hozzám valamelyik barátom, főleg ha csajával, pedig előtte természetes volt, hogy csak úgy beugrunk a másikhoz.


Ne akarj rögtön valamiben kiváló lenni.

Pszichológusok által dumáltak helyett egy sokkal jobb életviteli recept:

Sétálj végig egy plázában, vagy sétáló utcában találsz bőven olyan üzletet ahol eladód keresnek. Vállalj el egy ilyen melót, mellette iratkozz be nyelvtanfolyamra, ha kell akkor készülj mellette pontjavító érettségire.

Szabadidődben pedig bulizz, sportolj, esetleg iratkozz be bármilyen kézműves szakkörre, vagy táncra, akkor is ha érzed hogy ahhoz túl sok tehetséged nincs, csak szórakoztat. Ettől már kiegyensúlyozott lesz a lelked.


Középtávra: Ha nem nagyon tudod hogy mit akarsz, akkor menj egy angol vagy német nyelvszakos tanárképző szakra. Ilyen végzése után simán mehetsz jobb multihoz call centeresnek, ahonnan később lehetsz ügyfélmenedzser. Egy multinál dolgozó friss diplomás call centeres csaj is már komolyan vehető nő, egy sikeresebb diplomás fiatal férfinak is, ilyen már kívánatos közös jövő tervezéséhez is. Míg pl. egy butikos csajt már jellemzően csak szórakozásra pár hónapra, évre tudnak maguk mellett elképzelni.


38F

2015. okt. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Blade Bone ***** válasza:
Ezt szerintem azért mondják, mert ha több mindent csinálnál, akkor nem tudnál kellő figyelemmel eljárni az egyes hobbik közt. Így átlagos maradnál. A csúcs emberek sem külömbek, csak ők maguknak kiválasztották azt a hobbit, amiben úgyérezték fel törhetnek és azt nyomatják szinte egésznap, így lesznek "tökéletesek" és a többi dolog meg természetesen háttérbeszorul. A sok videón amik neten tombolnak, nem látni az utat amit ezek emberek megtettek és a sok áldazotatot sem, amin keresztül eljutottak odáig.. Ezt ne feledd. Valamint az meg, hogy valamiben tehetséges vagy, nem egyik percről a másikra fog kiderülni, mivel vannak akik évtizedeken át fejlesztik magukat.. Gyakorlat teszi a mestert.. És nem a tanárodon múlik, hogy elérsz e valamit abban amit szeretsz csinálni, hanem rajtad. Ha nem tartasz ki az álmaid mellett, sosem fogod elérni őket.
2015. okt. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha nem lenne másik férfi a földön, se kellene olyan aki az alapján dönti el, hogy csak egy éjszakára kellek neki, vagy feleségnek, hogy mit dolgozom, vagy milyen végzettségem van. Én sem néznék le egy villanyszerelőt ha lenne 6 diplomám, és ugyanúgy terveznék vele hosszú távra. Azért nem jelentkeztem még sehova, mert egyszerűen ötletem sincs hogy hova mehetnék, mi érdekel, miben lehetnék jó. Jó, ha az ember olyan szakmában dolgozik amihez van tehetsége is. Az egész életem tele volt kudarcokkal, sokáig jártam énekkarba általános iskolába, kirúgtak mert nincs hangom, jártam rajzszakkörre ott is megmondták anyukáméknak hogy semmi tehetségem hozzá, inkább vigyenek másik szakkörbe, akármit csináltam az életben mindenhonnan elutasítottak mert nem volt tehetségem hozzá. Most ezek után, hogy higyjek magamban? :(
2015. okt. 27. 16:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd iskolázott férfi jobban magához illőnek tart egy szintén iskolázott nőt, ezért vele komolyabban tud tervezni, még ha ez neked sértőnek hangzik is...


A kiindulási ponthoz mit szólsz? (Plazában, vagy sétálóutcában végigsétálva eladói állás keresése.)

2015. okt. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!