Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális az ilyen ember?...

Normális az ilyen ember? Miért csinálja ezt? Nem kéne kicsit elgondolkoznia?

Figyelt kérdés

Van egy (közeli) rokonom,akit ritkán látok.Folyton hivogat,hogy menjek ide,menjek oda,de én mindig azt mondom,hogy nem érek rá.(És tényleg nem érek rá)

Ő 25 éves és nem dolgozik ( soha életében nem dolgozott),nem jár tanulni se (utoljára középiskolát végzett) ,persze hogy rengeteg szabadideje van és unatkozik,de miért engem kell hivogatni ide- oda ,miért nem megy dolgozni,vagy miért nem szerez barátokat?


Minden barátomat lehord mindennek(jön az,hogy miért barátkozol vele,ne barátkozz vele),a szüleimet is szidalmazza ,persze mindenkiben keresi a hibát,csak magában nem.

Múltkor ,amikor moziba akartunk volna menni nem tudtunk megegyezni a filmen. Mert neki nem jó akció,a kaland,a dráma,a sci fi,......stb.

Másnap pedig elmentem a barátaimmal megnézni egy filmet,látta ,hogy raktunk ki képet,és hozzámvágta ,azt hogy mindenkire ráérek,csak rá nem,meg hogy alig megyek el valahová vele(ezt durvább stílusban)

Megmondtam neki,hogy jó,ha egy évben kétszer-háromszor elmegyek a barátaimmal valahová,mert se időm ,se kedvem nincs.

En lassan 15 leszek( így már érezhető a korkülönbség ) ő meg 25.


Nekem most nagyon kell tanulni,mert egy halom dolgozat áll még előttem,most is szünetben széjjel tanultam az agyam.

Főleg ,hogy minden héten írunk legalább 3-4 dolgozatot,és emellé még kb. Az összes tantárgyból ( kivéve párat) felelünk.



Bocsánat a helyesírási hibákért.



2015. nov. 1. 09:25
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt az illetö buta és rengeteg szabadideje van, amivel nem tud mit kezdeni.


Másrészt attól, hogy rokon, még nem vagy köteles vele közelebbi kapcsolatot tartani, a barátok alegtöbbször közelebb állnak valakihez, mint a rokonok. Ugyanis a rokonat "kapod", a barátokat meg "választod".


Ha nagyon akadekoskodik, akkor megmondod, hogy egyrészt vele nincs közös érdeklödésetek, másrészt neked elég sok elfoglaltságod van, és nem érsz rá vele unatkozni.

JAvasolhatod neki, hogy kezdjen tanulni meg dolgozni, és akkor ö is el lesz foglalva, nem lesz annyu ideje unatkozni meg másokat piszkálni.

2015. nov. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!