Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért álmodom minden este...

Miért álmodom minden este rosszat?

Figyelt kérdés
Lehet ennek valami oka? Folyton ilyen sci-fi szerű rémálmaim vannak, bár közben inkább elszánt vagyok, mint rémült. Van hogy egy csapat tagjaként harcolok mások ellen, van hogy beragadok valahova (pl lift) van, hogy támadás (robbanás, kivégzés) elől kell elmenekülnöm stb. Valaki ötletek?
2015. nov. 5. 08:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Az agyad a rossz álmok segíségével szabadul meg az aznapi stressztől, az álmok tartalma pedig aszerint változik, milyen információk értek téged a nap, de akár életed során, abból válogat össze képeket, időtől függetlenül, mert a bal agyféltekének, mely az álmokért felelős, nincs idő dimenziója, ott minden olyan, mintha most történne.

Bagdy Emőke ír erről több művében is. Pl. Utak önmagunkhoz c. könyvben.

2015. nov. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
bocsi, jobb agyféltekéről van szó, összekevertem :)
2015. nov. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Óó, értem:) mar azt hittem tudatalatti üldözési mániám van :D reméltem, hogy senki nem fogja ideírni, hogy megszállt valami, nem is mertem ezo-álomfejtés kategóriába írni :D
2015. nov. 5. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!