Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy 24h órás bejárónő&személye...

Egy 24h órás bejárónő&személyes asszisztens mennyit keres?

Figyelt kérdés

Lehet hogy nem létezik ilyen munkakör főleg 24 órában, de úgy érzem én ezt csinálom. Egy közeli idős hozzátartozommal élek együtt akinek én vagyok a bejárónője&személyes asszisztense egy személyben. De ha beteg a kora miatt akkor ápolnom is kell igy ápolónő is vagyok egy személyben.

Vele élek egy háztartásban,nem fizetek rezsit de a lakást én tartom rendben és a saját élelmezésemet én állom anyagilag. Az anyukámtól kapok ezért a munkáért havonta 80 ezret. Takarítok, mosok, bevásárolok, vasalók, főzők, mosogatók, az összes hivatalos ügyét én intézzem,gyógyszertárba járok, ha beteg orvoshoz viszem, mindezt 24 órás szolgálatban a hét mindennapján. Ha mégis van egy kis szabadidőm és elmegyek valamerre 2-3 óra után telefonon keres.Avval a kérdéssel: "Hol csavargok mégis?" 3 éve beiratkoztam egy főiskolára azt is csinálnám, de nem könnyű összeegyeztetni a napi teendőimmel. Ott az anyagi része is, a főiskolára bejárás költséges és a pénzem be kell osztanom hogy legyen tartalékom és maradjon enni is.

Azon gondolkozom hogy mindavval amit csinálok csak szívességet teszek, hiszen nem az én dolgom lenne ennek az idős asszonynak a gondozása és felügyelete. Tulajdonképpen lehetne normális munkahelyem ahol napi 8-10 órában dolgozom rendes fizetésért és senki nem mondja el nekem hogy "ingyen lakom", nem kiabál velem minden csip-csap dologért, hajnalban nem hallgatom az ordító televíziót és tudom hogy a hétvégéim szabadok. Munkaidő után nem számoltat el senki az időmmel.

Nincs módom szórakozni járni,művelődni,sportolni vagy kikapcsolodni. 6-7 éve nem voltam moziban,kiállításon,színházban stb. Egyetlen szórakozásom hogy beülök a kedvenc cukrászdámba egy kávéra és sütire:)

Úgy érzem kihasználnak és csak hagyom magam :(

Ilyen feltételek mellett mennyi lenne az ideális bér ezért amit csinálok?


2015. nov. 7. 17:09
 1/1 anonim ***** válasza:

ennyi penzert mar felberelhetnenek valakit.

az en egyik rokonomnak nemreg halt meg az anyukaja 93 evesen, de halalaig reggelente es azt hiszem delutan ranezett egy no, segitett neki 1-2 dologban, es azert kapott 30-40ezret.

nem lenne elegendo ennyi felugyelet a te hozzatartozodnak? mert ha igen, akkor esetleg akar ti is fizethettek valakinek, hogy tegye meg ezt a reggeli-delutani ellenorzest + kisegitest, olcsobban megusszatok, es neked is lehet rendes eleted.

2015. nov. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!