Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg olyan rossz otthon a...

Tényleg olyan rossz otthon a helyzet a migránsokkal? Van valakinek tényleges, személyes negatív tapasztalata velük?

Figyelt kérdés

Külföldön vagyok már 2 hónapja, jövő héten megyek haza. Itt szeretnék most egy kis felvilágosítást kapni az otthoni helyzetről...


A családomtól (akik rendszeresen mindent felfújnak egyébként) meg az interneten is rendre hallom, hogy migránsok így, veszély úgy, "Úristen, itt a harmadik világháború". Az emberek rendszeresen visszataszító megjegyzéseket tesznek rájuk adott cikkekben, mintha csótányokról beszélnénk. Ez nem csak a média hatása inkább, akik a bolhából is elefántot csinálnak? Miféle tényleges károkat okoztak? (Nem ítélkezésből kérdezem, nem vagyok tájékozott az újabb hírekkel kapcsolatban.)


Tényleg félve kéne járnom otthon (Csongrád megye), mert esetleg összetalálkozom velük fényes nappal?


Van itt valakinek közeli negatív tapasztalata velük? Köztetek is van olyan, aki fél tőlük? Mi a félnivaló?



2015. aug. 26. 20:15
1 2
 1/19 meszike91 ***** válasza:
Sopronban lakom, még egyet sem láttal.
2015. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én láttam jópárat, de semmi atrocitás nem ért. Csak ott ültek vagy mentek, még meg se néztek, ahogy a magyar férfiak szoktak.
2015. aug. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Itt elég sok van, de semmit sem tapasztaltam. Egy késelés volt, de ott a cigány rántott pengét. Csak rossz emberbe kötött bele.
2015. aug. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Budapetsi vagyok, itt azért a Keleti pu. környékén kissé durva a helyzet, de a városon belül nincs semmi extra, a kedves családod nem kicsit lihegi túl.
2015. aug. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Olyan mint ha egy helyen több Majkával is találkoznál.
2015. aug. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nálunk a János Pál téren is van jó pár,de semmi gondom nem volt még velük.inkább olyan szerényen,konfliktuskerülően viselkednek,tudják,hogy csak megtűrtek,én ezt látom.Nyilván aztán ez olyan dolog,hogy ha van egy rakás ember,akkor lehet rá számítani,hogy nem csak jó szándékúak vannak közöttük.Lehet,hogy 40 migráns között van egy hülye,de ez alapján nem lehet mindet elítélni.
2015. aug. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Akkor mégiscsak volt ráció az én elképzelésemben, hogy erős túlzás sokszor.


Az, hogy a családom túlliheg valamit, nem újdonság...

2015. aug. 26. 20:45
 8/19 anonim válasza:
72%
Szia. Nos én erdélyi vagyok és hát itt nem igazán fordulnak meg. De azért gondoltam , hogy beleszólok a témába , mert volt szerencsém 6 hónapig kint élni az Iraki Kurdisztán fővárosában, Erbilben.Tapasztalataim alapján a kurd emberek rendkívül barátságosak és segítőkészek. Én azt mondanám jobbak , mint mi. Ott például a piacon éjszakára csak simán letakarják a gyümölcsöket, zöldségeket és senki nem viszi el, vagyis nem lopnak... Nem akarom védeni őket, csupán elmondtam a tapasztalatomat, rengeteg jó élményem köthető oda és vannak ottaniak akikkel most is tartom a kapcsolatot. Ez a tömeges vándorlás nekem is furcsa, egyeseket megértek , de naponta több ezer ember? Nos, nem tudom, igazából kiváncsi leszek mi lesz ebből. De szerintem egyáltalán nem kell félni tőlük .
2015. aug. 26. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szegeden lakom és csak akkor láttam őket, amikor a vásárba mentem vidékre. Ott ücsörögtek az út szélén és rendőrök igazoltatták éppen őket. Amúgy csak a hírekben hallottam eddig róluk. Személyesen ezen kívül nem láttam egyet sem... szóval szeritem a média felfújja a dolgot.
2015. aug. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%
Én eddig a Déliben láttam párat. Hangosnak és igénytelennek tűntek. Ordítás nélkül miért nem lehet beszélni? Továbbá szeméthegyeket hagytak maguk mögött, ez nem a szír sivatag, itt már feltalálták a kukát... szóval nem voltak szimpatikusak, de nem voltak agresszívek sem. A probléma akkor fog jelentkezni, amikor elkezdik Európában a jogokat követelni a primitív, intoleráns, agresszív vallásuknak.
2015. aug. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!