Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az igazi gazdagság hol kezdődik?

Az igazi gazdagság hol kezdődik?

Figyelt kérdés
amikor már tényleg az ember pénzzel törli meg a száját? minden csillog villog?

2015. nov. 8. 10:23
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
pénzzel törli ki a fenekét?
2015. nov. 8. 10:25
 2/12 Tiboo Martino ***** válasza:

Én úgy képzelem el hogy 100%-ban egészséges valaki tényleg semiyen apró baja nincs testileg. Így lelkileg is a toppon lehet. Teljes értékű párkapcsolata van, ahol dúl a szerelem és úgy születnek a gyerkőcök (Mind egészségben). Tele van barátokkal és ismerősökkel, akik az embert kedvelik nem a pénzét és a posztját. És ha elmegy vásárolni nem az árakat kell néznie és az akciókat figyelni.. De iyen csak a mesében van vagy amcsiban

30/F

2015. nov. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan ember nincs, aki valamikor is azt mondaná, hogy "no most már eléggé gazdag vagyok..." az emberi természet olyan, hogy mindig többet és többet akar.

Bárki is csak a másik ember szemében lehet gazdag, amikor saját magához méri a birtokolt tárgyakat, vagyonokat!

Aki viszont a szívben levő érzelmeket, szeretetet, örömöt tartja a legfontosabbnak, az nem foglalkozik ezekkel a dolgokkal.

2015. nov. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az igazi gazdagság nem a pénzzel kezdődik...mondom ezt úgy hogy sosem voltak gondjaim...
2015. nov. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdéseket mindig szegények teszik fel.

Mig ezen a földön élsz addig igenis pénzböl élsz,ha nincs elég pénzed akkor akár a hid alatt is lakhatsz,belsőleg magyarázhtod magadnak hogy gazdag vagy lelkileg és boldog,ez addig igaz is amig az emberek nem hajléktalanként néznek rád,és ennek ellenére is olyan boldog vagy hogy az utcán élsz..

2015. nov. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Igazán gazdag az, aki úgy él ahogy akar és ez másoknak is jó.
2015. nov. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Meghatározhatatlan..

Mondhatnám, az a gazdag, aki megengedheti magának azt, amit megkíván, azaz megveheti, megvalósíthatja.

Ebben a megítélésben én gazdagnak mondhatom magam még az átlag (vagy kicsit jobb) fizetéssel is.

Lakótelepen lakom, megfelel, nem vágyom családi házra, pedig ott születtem, éltem..

Autó? Kettő van a családban, mindkettő max. középkategória. Mindennapokban használva van mindkettő.

Évente legalább kétszer elhagyjuk az országot, egyszer nyaralunk (olykor gyerekkel, unokákkal) egyszer meg világot látunk, utazunk.

Hova? Ami megtetszik és érdekes lehet.. Én még szolgálati úton munka kapcsán jártam Kínában, Kubában az Uralban, Izraelben, aztán már magánzóként jártunk Mexikóban, Portugáliában, Isztambul, Spanyolország (többször) Olaszország, Anglia.

Nyaraltunk kb. 8* Görögország, 6* Tunézia, Törökország stb.

Autót vagy 10 évig használunk, nem divatból vesszük.

Ez nekünk így megfelel, többre nincs igényünk. Tervek azért vannak, ha meglesz a lehetőség megvalósítjuk.

Eddig mindet sikerült, de nem a szomszédságnak élünk..

2015. nov. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Blade Bone ***** válasza:
Nem tudom, ha így nézzük, talán Dagobert bácsinál, ő szeretett úszni a pénzben. :D
2015. nov. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Amikor az eleted hatralevo szereben mar egy percet sem kellene dolgoznod, es akkor is jutna mindenre amit szeretnel.


Igy aztan a gazdagsag az igenyeidtol is fugg.

2015. nov. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem onnan, mikor ha azt mondod, hogy te holnaptól nem mész be dolgozni akkor megteheted.
2015. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!