Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Igaz az a kijelentés hogy...

Igaz az a kijelentés hogy "amiről többet tudunk az fölött nagyobb a befolyásunk"?

Figyelt kérdés
És ha igen akkor ez emberekre(pszichológia) is vonatkozik?

2015. nov. 13. 17:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Személyes véleményekre vagyok kíváncsi első sorban, akik szerint a kérdés hülyeség és csak azt akarják ide leírni akkor inkább csak menjenek tovább.
2015. nov. 13. 17:20
 2/8 anonim ***** válasza:
Ok tovább mentem 😊
2015. nov. 13. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem oda akarsz kilyukadni, hogy amiről vagy akiről többet tudsz, azt könnyebben tudod irányítani, manipulálni.

Ez szerintem nem igaz a személyes tapasztalataim alapján, mert ilyenkor az ember hajlamos önzővé válni, és az önzőség sosem vezet jó eredményre. Sajnos én már bele futottam ebbe sokszor, hogy megpróbáltam kihasználni a megszerzett infókat, ergo vissza élni vele, de nem jutottam többre ettől. Maximum tapasztalatot szereztem.

Nem tudom honnan az idézet, de én ezt csak információra értem. Az információ meg önmagában kevés.

2015. nov. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De ezt nem csak pszichológiára értem ahnem minden más tudományi ágra, például ha értesz a kémiához akkor jobban tudod irányítani/használni az azzal kapcsolatos dolgokat. Erre egy jó példa az is hogy régen még az ős időkben mindneki síkhülye volt és hozzákötöztek egy követ egy bothoz és az volt a balta ma meg már fejlődött a tudásunk és komoly bombákat meg láncfőrészeket alkotunk hasonló anyagokból. A kérdés az lenne hogy szerinted ez emberekre is vonatkozik? Ha többet tudunk az emberi gondolkodásról tudjuk őket valamilyen szinten irányítani?
2015. nov. 13. 17:39
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen!

Ha pl többet tudsz egy emberről, könnyebben manipulálhatod, mert tudod, mik a gyenge pontjai, mik az erősségei stb.

A tudás hatalom!

2015. nov. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen ezt értem de itt most nem egy konkrét emberről beszélek hanem magáról a pszichológiáról (ami ugye az emberi gondolkodás) hogy ha ahhoz értesz akkor az embereket tudod majd úgy befolyásolni mint a bombákat(kémia)?
2015. nov. 13. 17:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Miért akarsz embereket irányítani?????

Akinek egy csöpp kis esze van azt nem nagyon lehet.

Akármennyit tanulhatsz az emberi működésről, valójában nem fogsz belelátni senkinek a fejébe, nem fogod tudni miket gondolnak... másokhoz való kegyetlenséghez meg eleve nem fogok tippeket adni.

2015. nov. 20. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én csupán a véleményekre vagyok kíváncsi hogy ki hiszi el hogy ez lehetséges, nem tippeket várok hogy hogyan.
2015. nov. 20. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!