Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szegénynek számítanak ezek a...

Szegénynek számítanak ezek a családok még átlag?

Figyelt kérdés

1,Két felnött minimàlbér körüli keresettel. Albèrlet, saját lakás sajnos kilàtásban sincs. A kajapénz sajnos már hó közepe, vége felé elfogy. Utazni nem tudnak, csak ingyenes programokra futja. Ruhákat csak leértékeléskor, akkor is csak kis mennyiségben vehetnek.


2, Két felnött, két gyerek, de csak egy keresö a minimálbérnél valamivel magasabb keresettel. Saját ház, de igencsak rossz állapotban. Ruhák szinte soha, maximum örökölt, kozmetikumokból is csak a legolcsóbb, az is csak spórolgatva. Utazás a nászút óta 25 éve nem jött össze.


2015. nov. 13. 18:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen.

2. Igen.

2015. nov. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
*vagy még àtlag
2015. nov. 13. 18:11
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szegény.
2015. nov. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő család szegény.
2015. nov. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szegények bizony. nem is kicsit.


A nettó átlagkereset ma Magyarországon 143 ezer ft.


Azt hiszem, kb mi vagyunk az átlag, pedig ez meglepő.

Én 140-et, a párom 270-et keres.

Nagyon jól hangzik, de a hitel és a rezsi kifizetése után nem sok minden marad.

Nekünk is előfordul, hogy hó végére elfogy a kajapénz.

Viszont nekünk szezononként van új ruha, és eljutunk nyaralni. Csak sok a hitelünk.

De kb ez az átlag.

A 140 ezremmel a munkahelyemen (multi) én vagyok a legalsó szinten, ennél csak többet keresnek.

2015. nov. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A szegénység elmeállapot.Ők csórók.Mindkét példában.
2015. nov. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
nézőpont kérdése, én otthon az1. es kategóriádba tartoztam, most New Yorkban élek, itt ismertem meg olyan kínai, kolumbiai, és egy közép afrikait, akik történeteit hallgatva szégyellem magamat sokszor, hogy a magyar minimálbérrel szegénynek gondoltam magamat.
2015. nov. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy átlag.

Ha ez lenne az átlag , akkor mire húznánk rá a szegény jelzőt?

Én havi 140et keresek és egyedül élve, saját lakással, rendszeres autó használat mellett, hitel nélkül simán eléldegélek. És még marad is a hó végére.

2015. nov. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nem szegény, hanem létminimum alatt, mélyszegénységben élő családok sajnos! (A hónap végére ételre sem jut, ami alapszükséglet!)
2015. nov. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
42%

Két felnőtt minimálbérrel, hogy nem bír megélni?

Ha még nem is szakképzett az akkor is havi min. 137550

Abból hó közepén, hogy nincs még kajára pénz?

Gondolom egy pár vagytok, szóval kaja, rezsi minden fele-fele.

Az első esetben meglehet élni. (Nem azt mondom, hogy fényűzően de azért kajának mindig lennie kéne)


Második esetben ha megint szakképzetlen akkor kb. 89 ezert visz haza.

Ez már tényleg nagyon kevés, és nagyon kell spórolni. Azonban ehhez még jön az a minimális családi.

Szóval ez rosszabb mint az első de ha nagyon-nagyon spóroltok meglehet élni. (Bár sz*r élet)


Nem akarok kötekedni, de az igazi szegénység ott kezdődik amikor mindkét szülő közmunkán van, s mégis van 2-3 gyerek. Vagy amikor az egyik szülő levan %-olva és kap 10-20 ezret, meg a másik is.


Mindig van lejjebb sajnos...

2015. nov. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!