Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért érzem magam szegénynek,...

Miért érzem magam szegénynek, mást meg gazdagnak, ha ugyanannyi a bevételünk?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős pár, házasok, náluk csak a férj dolgozik, ugyanannyit kap, mint mi ketten a barátommal.

Mégis, annyi drága holmijuk van, a lány eléggé felvág mindenre, szóval kb mintha nagyon gazdagok lennének. Márkás ruhái vannak, rendszeresen járnak kirándulgatni...

Nálunk a bérarány 60% (én), 40% (barátom), de még ők gazdagnak tűnnek, mi átlag alattinak.

A fizetésem 60%-át elviszi a lakbér, rezsi (ugyanakkora lakásunk van), marad 40%, ami megy a spórolásba, max aprópénzt veszek ki belőle.

A srác mondta nemrégm, hogy lehet, elküldi a feleségét dolgozni, de csak heti 4 nap 3 órára max, mert a csaj már ennyiért is tombolni fog, nem szeret dolgozni.

Szóval, a lánynak pont annyi lesz a pénze, amit elkölthet magára tisztán (500€), mint amennyi nekem marad fenn, miután mindent kifizettem, és amiből a nagy része (450€) távozik a spórolásba.


Normális, ha csórónak érzem így magam?


2015. okt. 4. 10:33
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha ti felrerakjatok es nem vesztek a penzbol draga holmikat es utazasokat akkor johogy szegenynek erzed magad de Te dontottel ugy, hogy inkabb sporolsz (egyebkent szerintem ti csinaljatok jol). Kesobb nektek lesz talan elonyotok, hogy a hirtelen kiadasokra nem lesz gondotok, de nem is kell feltetlen masokhoz hasonlitgatni az eletetteket :)
2015. okt. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Ne foglalkozz masokkal szerintem:) jol csinaltok mindent...sporoljatok:)
2015. okt. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem te vagy a gazdag, mert meg tudsz élni egyedül is, de ez az életképtelen ember erre sosem lesz képes. Ha egyedül maradna, éhezne. kenyere sem lenne, nem hogy ruhája. Neked akkor is meglenne amit szeretnél.
2015. okt. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
51%
Ők is albérletben laknak? Ha nem tennel felre te is elkölthetned ruhakra nalunk ugyanez van hogy mi sose költünk havi 500 ezret felreteszünk igaz én nem dolgozom, csak vateran adok el dolgokat. De nem veszek ruhakat nem megyünk nyqralani viszont 5 év alatt vettünk egy lakast. És már a következőre gyűjtünk. Míg tesomék ugyanannyi jóvedelemmel ügy hogy ők 2 en dolgoznak de ugyanannyi a jövedelem hitlket vesnek vesz minuszba mennek a számlán, ha i szinten min. 100 ezerért ruhakat vesz,étterembe jarnak míg mi itthon főzünk, meg nyaralgatnak.
2015. okt. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, ők is albiban, az alap kiadásaink ugyanannyik. Csak nekem nincs annyi gyönyörű holmim, mert gondolnom kell arra is, hogy mi lesz, ha elvesztem a munkám.
2015. okt. 4. 11:16
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

El kéne gondolkodnod, mi az, amit nagyon szeretnél, neki megvan, te viszont inkább spórolsz helyette. A kollégáimmal hasonló (magas) kategóriában van a fizetésünk, van, aki ruhákra, kozmetikai cuccokra és kezelésekre, cipőkre, táskákra költi, plusz az adósságait fizeti. Én a gyerekeimre, utazásokra és megtakarításokra fordítom, a lakáshitelemet 6 év alatt kifizettem, felújítottam és berendeztem a kecót, most agyalok azon, hogy eladom/elcserélem kertes házra. Nem érzem csórónak magam mellettük, pedig elenyészően kevés márkás cuccom van, mert arra fordítom a pénzem, ami nekem fontos.

Ha van olyasmi, ami boldoggá tesz, és még belefér a spórolás mellett (pl. utazás, tánc, valamilyen edzés, torna, vagy egyszer-egyszer jó étteremben enni a pároddal), azt engedd meg magadnak, még azon az áron is, hogy kicsit kevesebbet teszel félre. Nagyon sokat dob az ember hangulatán, önbecsülésén, másképp nézi a világot, és jobban a helyükön tudja kezelni a dolgokat. Nem szabad minden örömöt megvonni magadtól a spórolás miatt, bármilyen fontos is a cél, amit el akarsz érni.

2015. okt. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Sohasem ertettem ezeket a kerdeseket.


Tenyleg meglep valakit az, ha masok maskeppen gondolkodnak a penzrol?

2015. okt. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

Lehet hogy másabbak a lakásköltségeik, lehet hogy ők a kaján spórolna, lehet hogy van egyéb anyagi segítségük vagy seftelnek titokban valamivel.Lehet hogy van még valami kiegészítő melójuk, abból is jöhet pénz.Sokan nem szeretik elmondani másoknak hogy még milyen bevételi forrásuk van.Nehogy másnak is legyen...

Szóval sok oka lehet.De szülők is segíthetik őket.

2015. okt. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem azért érzed úgy mert odaát csak a férj dolgozik, ő egyedül keres annyit mint ti ketten, de szerintem nincs amiért rosszul érezd magad emiatt, nekem az jóval szimpatikusabb ahogy ti csináljátok.


Ha ti spóroltok pl lakásra, s ők nem, akkor amikor meglesz a lakás akkor kívülről nézve ti lesztek jobb heyzetben, ha odaát a férj munkahelye megszűnik akkor ismét ti vagytok jobb helyzetben. Az aki eltartatja magát az előbb utóbb koppanni fog.

Ha a csaj kiállhatatlan, mondd meg neki, hogy könnyű más pénzével felvágni :).

Inkább légy büszke magadra!

2015. okt. 4. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ugye megint az a kérdező vagy, aki a héten már 2x megkérdezte, hogy miért gondolják őket mások szegénynek, ha Németországban 2.000 EUR-t keresnek ketten, és ebből 1.500 elmegy tisztán a lakhatásra, rezsire, ételre?


Már leírtuk ezerszer, többen is, hogy ez Németországban a létminimum, ebből nem csoda, ha nem éltek jól.


A konkrét példára válaszolva, attól, hogy ugyanakkora a lakásotok, az övék lehet olcsóbb is (pl. mi városban 60m2-es lakást béreltünk 450 EUR-ért (rezsi nélkül természetesen), falun ugyanennyiért 90m2-eset!), lehet, hogy nálatok drágább a fűtés (olajfűtés pl. 4-6x annyi is lehet, mint a gáz, fafűtés), stb.


A kirándulás nem pénz kérdése, márkás ruhákat pedig lehet olcsóbban is kapni learázásokkor. Illetve ha a fennmaradó összeget ők nem teszik félre, máris érthető a dolog.

2015. okt. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!