Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van rá esély hogy ilyen...

Van rá esély hogy ilyen helyzetből valaha normális ember legyek?

Figyelt kérdés

20 éves fiú vagyok,erős önértékelési problémákkal.Az elmúlt években folyamatosan jelentkeztek kisebb problémák,amolyan jelek,amiket nem vettem komolyan,ma pedig már odáig jutottam,hogy nem szeretnék emberek közé menni,csak magam lenni,berúgni,betépni,aztán gyászolni magam.

Eszméletlen önbizalomhiányos lettem az évek alatt,ami mellé kialakult egyfajta pánikbetegség,folyamatos stressz,szorongás.Erre nálam még rátesz az,hogy ha így érzem magam,akkor annak a külsőmön is jele van,az eszméletlen mértékű izzadás (főleg a tenyeremen,de előfordult már mindenhol.),fal fehérség stb.

Ma már oda jutottam,hogy nem szeretnék ismerősökkel összefutni az utcán,mert nem tudok úgy kezet fogni velük hogy ne érezzem magam kellemetlenül,mert még ilyen teljesen semleges helyzetekben is feszengek,ha a buszon nem tudok leülni,"elbújni" az ülésben össze akarok esni,mert folyamatosan paráztatom magam hogy mindenki engem figyel stb-stb-stb...

Aki volt már hasonló helyzetben úgy is érti miről beszélek,aki nem,annak meg mesélhetem napestig,max hülyének néz.

A lényege a kérdésemnek az lenne,hogy rászántam magam egy pszcihológusra,mert ez így már nem élet,viszont rettentő pesszimista vagyok.Akinek van már e-téren tapasztalata,van rá esély hogy én valaha NORMÁLIS életet tudjak élni?Hogy magam adhassam minden helyzetben,ne csak épp részegen,vagy más "szart" használva?Hogy ne kelljen kirohannom életem első munkahelyéről csak azért mert épp bepánikolt,egyébként a semmitől?Tudnak ezen segíteni?Teljesen,vagy csak részlegesen?Vagy majd jön a pszichiáter,aztán egy életen át a hangulatjavítók meg a nyugtatók?

Van még kiút?


2015. nov. 19. 01:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ez a fűnek a hatása.

Addiktológushoz kéne járnod, illetve más módon a függőséggel foglalkozni és NEM füvezni.

Méregteleníts!

Pl. Aloe vera gél-lel pár nap alatt megvan.

De gyógyteákkal is lehet.

Parázásra ezt szedd: Nervenpflege gyógynövénytabletta, kapható gyógyszertárban és gyógyfüvesboltban. Napi 3-mat szedj, ha nem vagy jól, akkor lehet többet is. Elalváshoz pl. 3-mat javasolnak lefekvés előtt.

Azokat a gyógynövényeket teának is ihatod, amikből a Nervenpflege van. A dobozán minden leírást megtalálsz, illetve Maria Treben könyvét érdemes megvenni, ha így kúrálnád Magad.

2015. nov. 19. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

3-4 éve próbáltam,akkor ment kb fél évig alkalmanként,heti 1-2 cigi.Most az elmúlt időszak nagyon megviselt,újra hozzányúltam,időlegesen persze segített is,de aztán rájöttem magamtól hogy ez nem megoldás,pláne mikor belegondoltam hogy milyen következményei lehetnek ennek késöbb,így 3 napja már nem szívok és nem is fogok.

Ennek ellenére én ezt bőven kevésnek érzem,legnagyobb sajnálatomra ettől ugyanúgy szarul "kelek" majd reggel,egy egész estés önsajnáltatás után 8kor majd sikerül elaludnom,3-4 óra tájban felkelnem,és hajtanom ugyanezt a sehova nem vezető mókuskereket.

2015. nov. 19. 01:42
 3/12 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló volt a helyzet nálam is, és nem mondom, hogy most már valami baromi laza lennék, de mindenképp sokkal egészségesebb szintre jutottam. Szóval igen, abszolút van esély. :) Csak jó pszichológust kell találni, aki tényleg szívén viseli az ember sorsát, aki nem csak bemagolt frázisokat pampog, hanem a dolgok mélyére lát, szóval bölcsesség is van benne. Ha valaki pl. kiejti a száján a gyógyszer szót, azt azonnal ott kell hagyni -ezt tényleg szívből tanácsolom, miután végignéztem, hogyan lett a gyógyszertől szó szerint közveszélyes őrült a sógornőm. Egyébként az is, hogy húsz évesen már rájöttél, a fű meg egyebek rosszak, és hogy valódi megoldást keresel, nagyon jó jel. :)
2015. nov. 19. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Előttem mindent leírtak minden szavukkal egyetértek.Kiegészíteném: amiket leírtál full elvonási tünetek...!egyenlőre ne menj orvoshoz. Próbáld ki elöbb az életed, tedd már meg töki hogy keresel kis könnyen elérhető célokat magadnak, amiket tuti hogy elérsz ez komoly siker lesz a számodra,motiválni fog Téged.. Ha a leírtjaidat folytatod tovább egy lepukkant,agy nélküli,állandóan az anyaghoz nyúló depressziós,önmagátsajnáló,önmagát sajnáltató,lepukkant szarkupac leszel. Foglalkozz magaddal sokat:szoli,fodrász,edzés,stb. regisztrálj partnerkereső oldalakon,döngölj meg minden nőt. Nem tudom ki vagy de az tuti h sokat unatkozol! Ne találj mindig egy kifogást magadnak egy spanglira vagy egy raklap piára! Merek fogadni h nincs munka helyed! Kapjál fejhez agyaskám mert a kérdésed szövegéből nem gondolnám hogy egy hülye gyerek lennél...Jelenleg a saját magadnak generált sz..kupacban ücsörögsz,kapjál fejhez!!!!Ébresztő!!!
2015. nov. 19. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

2: Nem véletlenül nem csak azt tanácsoltam önmagában, hogy ne füvezz.

A többi teendőt is vedd mellé, és akkor jobban leszel órák, napok alatt!

2015. nov. 19. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

4: "Foglalkozz magaddal sokat:szoli,fodrász,edzés,stb. regisztrálj partnerkereső oldalakon,döngölj meg minden nőt."


Gratulálok, függőséget váltottál, de megmaradt a függés.

2015. nov. 19. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem értem,fejtsd ki kérlek idézlek: 4:"Foglalkozz magaddal sokat:szoli,fodrász,edzés,stb. regisztrálj partnerkereső oldalakon,döngölj meg minden nőt."


Gratulálok, függőséget váltottál, de megmaradt a függés.

2015. nov. 19. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ucsó vagyok löknéd az igét h mivel nem értesz egyet?
2015. nov. 19. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem meg AZONNAL menj pszichiáterhez.


Évek óta küzdesz magaddal, és nem jobb lesz, hanem rosszabb!


Szakemberre van szükséged, egyedül nem fog menni.

A sikertelenség, a kudarc pedig még lejjebb fog vinni.


AMúgy megkérdezem, a szüleid nem veszik ezt észre?

Miért nem léptek már?

2015. nov. 19. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez önértékekési probléma is gyerek korból is eredhet ha az egyik szülő példa mindig mondta neked hogy nem lesz belöled senki te 1 senki vagy szóval vissza vezethető a múltba ...de sok program haver stb kitudna rántani és olyanokkal legyél akik felnéznek rás fű alkoholal mégjobban lesülyedsz találkoz ismerkedj csak addig rossz még elnem kezded aztán jön minden magától ...saját tapasztalat
2015. nov. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!