Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ennyire rossz lehet nyugdíjba...

Ennyire rossz lehet nyugdíjba menni?

Figyelt kérdés
Az egyik kollégát most küldték nyugdíjba (pedig nem akart), és látszott rajta, hogy kicsit megtört. Ilyenkor rájön az ember, hogy bizony már közeleg a vég, és "hasznavehetetlen" a társadalom számára? Nem lesz miért felkelnie minden nap, és csak várja a halált? Jó persze tud "aktív" nyugdíjas is lenni, de az mégsem ugyanaz, mintha van egy cél.
2015. nov. 28. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Jól látod, nagy váltás az. Persze, van, aki elfoglalja magát, de ahhoz olyan természet, vagy nagy lelkierő kell, mert a csábítás elég nagy, hogy minden nap később keljen ki az ágyból, hogy mindennap feleslegesen felvegye a ruhát (hiszen estére úgyis vissza kell öltözni pizsamára), hogy "saját magának" ne fésülködjön és borotválkozzon... Van nyugger kollégám, aki úgy pezseg, hogy csak na - tőle hallottam a mondást, hogy úgy kelek fel, hogy semmi dolgom, és úgy fekszem le, hogy a felét sem végeztem el... :) Az a jó, ha valaki egész életében több lábon állt, értve ezalatt, hogy munka mellett is volt erős hobbija, ápolta a családi kapcsolatokat, stb.
2015. nov. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezek az "együgyű" emberek viselik rosszul a nyugdíjazást. Akik nem készülnek saját kézbe venni a jövőjüket és szeretik, ha ások mondják meg, mit kell tenniük. Persze az aktuális gazdaságpolitikai irányításnak is megvannak a gyengéi, hogy az ilyen, a társadalomnak még hasznot teremteni képes emberek munkáját miért nem képes szervezett módon biztosítani. Így ugyanis elvész az ország számára hasznosítható emberi erőforrás jelentős része.
2015. nov. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

EZ csak annak probléma, akinek az élete a nyudíjig csak a munkából állt és a saját értékét a megkeresett pénzben méri - és ez igen primitív, buta hozzáállás.


Aki értelmes ember, az a nyugdíjas kort annak tekinti, ami - azaz a ledolgozott élet utáni megérdemelt lazítás idöszakát, amikor elkezdhet megkötöttségek nélkül élni.


Én, amióta "csak" nyugdíjas vagyok, a gyerekek is önálló életet élnek, sokkal aktívabb vagyok. Sokat olvasok, nyelveket tanulok, zongorázom, kézimunkázok (nem mert "kell", hanem mert tetszik), fözök, kirándulok, egyébb hobbikkal foglalkozomstb.

Egyetlen pillalatom sincs, amukor unatkoznék vagy fölöslegesenek érezném magam.


Úgy érzem, ez az az idöszak, amikor saját magamért tudok még sok mindent tenni és még rengeteg tervem van. Eddig nem volt olyan nap, hogy úgy érezzem, értelmetlen az életem , a halált "várom" és minden este egy csomó tervvel fekszem le.

2015. nov. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Alig vártam azt a napot. Jelenleg a nap 24 órája is kevés, hogy mindent megvalósítsak, amit terveztem aznapra. Ebben van ügyintézés, család, hobbi, stb. Mellette még dolgozok 4 órát, mert muszáj. De az olyan munka, amit én választottam és szívesen csinálom. Szerencsés vagyok, mert az orvost csak hírből ismerem.

És van célom is. Minél tovább élni egészségben, a szeretteim és a barátaim körében.

2015. nov. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én papám azért nem szeretne nyugdíjba menni, mert nagyon jó a társaság a munkahelyén. Szeret ott lenni, és dolgozni is. Az már egy másik dolog, hogy kezd feledékenyebb lenni, és nem akar semmi bajt okozni, ezért is megy jövőre nyugdíjba.
2015. nov. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"együgyű" emberek... primitív, buta hozzáállás...


Ez meg erőst fennhéjázó hozzáállás. Aki "együgyű" és primitív, azok jó része vagy örökölte, vagy ezt osztotta nekik a sors. Maguk (no meg a társadalom) szempontjából igen szerencsések voltak, hogy a munkába kapaszkodhattak. Hogy ez a nyugdíj pillanatától kevés, az nem az ő ostobaságuk.

2015. nov. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Vannak friss nyugdíjas emberek, akik akkor is kapaszkodnak a meszelőbe, amikor már elvették alóluk a létrát.

Visszajárnak fillérekért dolgozni.

Bele kell nyugodni az élet rendjébe.

2015. nov. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért páran eléggé leegyszerűsítették a dolgot...


Van, akinek rossz, van, akinek jó. Én pl. örülni fogok a nyugdíjnak, mert több szabadidőm lesz.


Van, aki nem. Volt egy tanárom, nagyon jól tanított. Elküldték nyugdíjba, látszott neki, hogy rosszul esik. Ahogy a történetből kilehetett venni, az igazgató nem is túl kedvesen küldte el. Neki elég sokat jelentett a tanítás, a tudás átadása. Szerette a munkáját és bántotta, hogy nem csinálhatja többet azt, amit szeret.

2015. nov. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!