Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy valaki goth?

Mit jelent az, hogy valaki goth?

Figyelt kérdés
Pl.ha én szeretem a fekete ruhákat,a rockot,a metált,a szimfónikus metált,szeretem a horrorfilmeket,táncolni nem szertek és a diszkózenét sem szeretem,akkor én is mondhatom magam gothnak?Azért kérdezem mert tetszenek a goth lányok.

2015. dec. 1. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
Igen.
2015. dec. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
85%

Nem ennyiből áll a goth stílus, ez sokkal több.(én is goth vagyok) Igen, szeretjük a rockot/ metált és feketében járunk,sőt, még sötétebb színeket is belekeverünk a ruháinkba.

Szeretjük az irodalmat, a művészetet. Több ágazat van a stíluson belül, mindig hozzárakhatunk valami egyedit. Sajnos, szavakba nem lehet önteni azt, hogy milyen érzés, ha az ember goth-nak érzi magát. Ez az egész több annál, mint aminek látszik.

2015. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért ennél sokkal többről szól. Emellett elég tág értelemben adtad meg a dolgokat, attól hogy ezeket szereted / nem szereted még közel sem lehet azt mondani, hogy goth vagy.
2015. dec. 2. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nekem inkább rockernek/metálarcnak hangzik, mint gothnak. De azzal sincs ám nagyobb baj (:


Ahogy a többiek mondják, a goth az egy összetett dolog: egy szubkultúra. Az élet több területét is érint: gondolkodásmód/világlátás, érdeklődési körök összességét: zene, filmek, könyvek (irodalom is, ismeretterjesztő is), művészetek, na meg persze öltözködést is. Éppen ezért határozottan nehezebben lehet kinőni, mint mondjuk az emo-t :P


Nem szeret a wikipediát linkelni, de ezt kivételesen jól összeszedték: [link] Ha megnézed a bevezetőt, már az is egy csomó zenei irányzatot és öltözködési stílust említ. Ezért is nehéz definiálni az egész goth dolgot.

Ezt a cikket is érdemes átnézni, mert a gothic rock az nem az, amire sokan gondolnak: [link] (nem kötelező hallgatni, de illik tisztában lenni vele)

2015. dec. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
4%
Semmi sincs a gótolba, hülye elkényeztetett tinip¡csák egytől egyig. Mondja itt előttem a sol hülye idióta korlátolt, hogy ez életérzés stb, de minden csoda 3 napig tart, 2 hónap után elfelejtik a buta kis agyukkal.
2016. febr. 10. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Az értelem azért erősen megcsillant esetedben is...
2016. febr. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Érdekes meglátás #5-ös... igen goth vagyok. Szüleim nincsenek együtt, sokszor küszködünk a pénzt miatt mert anyám egyedül nevel minket... akkor miért is "elkényeztetett tinip*csa" a gothság?

Válaszolva a kérdésre:

Gothság nem ennyiből áll. Ha nem érzed át, akkor nem vagy az. Ezt az életérzést nagyon nehéz leírni. Pl. Élvezed ha temetőben jársz? Vagy elhagyatott helyeken egyedül? Goth rock/metal, post-punk, newwave és deathrock zenéket hallgatunk főképp.

Az életérzéshez nagyban hozzájárul a zene mellett az öltözködés. Férfi goth öltözködésről nem tudok sokat.

Remélem segítehttem! :D

2016. nov. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!