Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elhagyott iratok esetében mit...

Piriiiii kérdése:

Elhagyott iratok esetében mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ma reggel én ügyes elhagytam a bérletemet az összes iratommal együtt (személyi, diák, még a könyvtári kis iratom is). Távolsági buszon ültem, és azon hagytam a bérletemet, már leszálltam és a busz elment, mire észbe kaptam. Rögvest mentem a buszállomás információjához, ahol a nő kérdezte, hogy milyen buszon ültem, de sajnos azt nem néztem meg pontosan. Mármint a busz A helységről indul, B-n megy át (ahol én felszállok), és C a végállomás, ahol én is leszálltam. És a fene se nézi, hogy mi az A... szóval a busz mivoltja sajnos nem pontos. Ennek ellenére két járatra le tudtuk szűkíteni (de nyilván ez sem száz százalékos), a nő felhívta a sofőröket (az egyiket azonnal, tehát szinte a bérletem és az én különválásom után legfeljebb 10-20 perccel), de nem találták meg... Ahogy hazajöttem, megkérdeztem a B buszállomásán is, de oda sem vittek be bérletet ma... Reménykedem benne, hogy valaki megtalálta azon nyomban (sajnos középen ültem, a babakocsitárolónál, tökéletesen odalátni minden irányból, egy bérlet csak úgy vakít ott...), és esetleg még nem volt ideje leadni valamelyik állomáson a sok lehetséges közül.

Van valakinek ötlete, hogy mit lehet ilyen esetben még tenni? Ráadásul holnap utaznék, és jó lenne, ha nem kéne kifizetnem 10 ezer forintot, mert nem tudom bizonyítani a diákságomat...


2015. dec. 3. 15:24
 1/1 anonim ***** válasza:

ÉN úgy csináltam, mikor a telefonomat hagytam fent, hogy megnéztem, hogy melyik busz érkezik be akkor az állomásra, mikor én kb ott voltam.

(De mondjuk én tudtam kb. a buszokat melyik hova megy.)

NA mindegy, nem tudom melyik irányban vagy, de nekem a Népligeti pályaudvart kellett felhívni, oda visznek be központilag mindent. Mint kiderült a sofőr úr megtalálta, és eltette, így nagy nehezen mikor utolértük az ügyfélszolg.ossal, megmondta melyik busz lesz másnap a következő amivel megy.


Viszont a hivatalos irataidat, mint pl. a személyi, azt jelezned KELL a rendőrség felé (van az adatlapjukon olyan opció, hogy elhagytad) ugyanis az közokirat. A diákot pedig a sulinál igényelj másikat. Viszont azt most megmondom, hogy a bérlete(i)dre, készpénzre, más iratodra vess keresztet, nagyon kis százalékban van olyan ember, aki leadja (hiába van fényképes igazolvány hozzá, hacsak a kép nincs ráhegesztve).


Én ezeket tapasztaltam, remélem segít.

2015. dec. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!