Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kölcsönt adtam a barátnőmnek...

Kölcsönt adtam a barátnőmnek de elhagyott. Nem akarja visszafizetni a pénzt. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 8. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Ha nincs róla papír, akkor tanulópénz, vess rá keresztet.
2014. ápr. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom tanúd nincs rá, illetve papír sincs róla. Őszintén? Semmit.
2014. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit tehetnél? Tanulhatnál más kárán. Nem Te vagy az első a történelemben, és nem is az utolsó akit átvertek.

Tanulság, tanúk vagy papír nélkül ne adj kölcsön pénzt.


Amúgy tanulópénzt mindenki fizet élete során. Szerencsés vagy, ha ez nem túl nagy összeg.

2014. ápr. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Már csak azt teheted, hogy megtanulod, soha senkinek ne adj kölcsön pénzt, akármennyire szereted, tiszteled, becsülöd. Mert ezek az érzések elmúlhatnak, és amikor a lila köd felszáll, akkor kijózanodva már késő bánkódni a megfontolatlanul tett, és anyagi következményekkel járó cselekedeteken...


Hasonlóképpen készfizető kezesnek sem megyek...

2014. ápr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
67%

Ismertesd el vele írásban, sms-ben vagy Facen, de mentsd el a beszélgetést és azzal mehetsz a rendőrségre feljelenteni. Okosan csináld, ne úgy, hogy "ismerd el, hogy tartozol nekem" hanem mondjuk hozd szóba, hogy "már X ideje tartozol azzal az X összeggel, beszéljük meg, hogy mi legyen, azért mert szakítottunk, attól még a kölcsönt illik visszaadni, legalább részletekben fizesd vissza, vagy ezt te hogyan gondoltad?" Vagy valami ilyesmi. Amit arra reagál (nem fizetem vissza, te xxxxx xxxxx!) az már elég a feljelentéshez, nekem is egy ilyen sms alapján indították el a rendőrségen az eljárást, azért vagyok ilyen biztos benne.


Ha meg nem a pénzed kell vissza, hanem lejáratni akarod, akkor menj el a szüleihez és mondd el, hogy ez történt, de udvarias legyél, játsz el, hogy szomorú vagy... írd ki Facen is, hogy lám, senkiben nem lehet megbízni, mit várjál az emberektől azután, hogy a szerelmed pénzt kért és nem adja vissza... hadd lássa mindenki, hogy egy tolvaj kis szemetet dédelgetnek a keblükön.

2014. ápr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mennyi pénzt adtál neki kölcsön?
2014. ápr. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!