Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki nem volt elsőáldozó se...

Aki nem volt elsőáldozó se bérmálkozó de meg van keresztelve, akkor pogány az illető?

Figyelt kérdés
2015. dec. 17. 20:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem, ha meg van keresztelve nem pogány.
2015. dec. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De hát a negkeresztelkedés az csecsemő korába volt nem tudta hogy mit csinál és ha nem követi a vallást misére se jár akkor se?
2015. dec. 17. 20:18
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
az illető ateista, mint pl én.
2015. dec. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért mondom😉
2015. dec. 17. 20:22
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Nem pogány, mert az egy másik vallás. Ez már nem a középkor, hogy a "nem keresztény" automatikusan pogányt jelentsen.

De mitől volna keresztény?

2015. dec. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Hittant tanulok, és azt mondta a tanárom, hogy ha valaki megkeresztelkedik, próbálja betartani a vallása parancsait, de NEM jár templomba, és NEM bérmált ill. konfirmált attól még mivel megkeresztelkedett katolikus ill. református.

Tehát keresztény, nem pogány, és nem ateista.

Az ateista elítél mindent ami a vallásokhoz tartozik, nem hisz semmiben, az evulúció elméletének hisz, nem hisz a Bibliában stb.

2015. dec. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
63%

"Az ateista elítél mindent ami a vallásokhoz tartozik, nem hisz semmiben, az evulúció elméletének hisz, nem hisz a Bibliában stb."


- Ez az állítás több ponton is hibázik.

2015. dec. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%
Én megvagyok keresztelve, és ateista vagyok. Nem hiszek mindenféle könyvben leírt hazugságokban.
2015. dec. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
30%
7-es, mi így tanultuk hittanon. :)
2015. dec. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

"7-es, mi így tanultuk hittanon. :)"


- Ez elég nagy baj.

Egy ateista nem ítél el mindent, ami vallásokhoz tartozik. Egyszerűen csak nem hisz istenben.

Az evolúciós elmélet elfogadása sem tartozik feltétlenül az ateizmushoz. Ugyanakkor vannak hívők, akik elfogadják az evolúciót, lásd: a katolikus egyház.


Nem tudom eldönteni, hogy a hittantanárod csak tudatlan, vagy rosszindulatú is.

2015. dec. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!