Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Régen mit csináltak az emberek...

Régen mit csináltak az emberek? Mikor még nem volt telefon/sz. Gép. Történeteket kérek (? )

Figyelt kérdés
Szóval pl. csínytevések. Vagy akármi ilyesmi. Csak úgy kedvet kaptam olvasni és kicsi időre betekinteni a régi időkbe. Akár táboros történetek is jöhetnek. Szinte bármilyen:)

2015. dec. 17. 21:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
1876-ban találták fel a telefont, aki azelőtt élt már rég halott
2015. dec. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Éltünk. Hasznos dolog a telefon meg a szgep, de tök jol elvoltunk nelküle, haverokkal hülyültünk, koncsorogtunk, csaladtagokkal tarsasjatekoztunk, orszag-varosoztunk, ötödölöztünk stb. es jokat nevettünk közbe.

Sztem a mostani fiatalok mar azt sem tudjak mi az h gumizni, legalabbis biztos nem egy artatlan gyerekjatekra gondolnak. Mi imadtunk, suliba szünetekbe es otthon is jatszottunk ezzel sokat, ezt szerettük a legjobban.

2015. dec. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
82%
Én csak 15 éves vagyok de haverokkal kint pl csínytevés alatt bukszázni szoktunk. [link] itt megtalálod de ha faluban vagy és nem ott ahol megállás nélkül mennek az autók hanem 1 perc alatt 1,2 vagy épp egy sem akkor az út valamelyik szélére kell dobni és mindig meg kell figyelni a damilt hogy a nap hogy süt rá :D
2015. dec. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
A gumizás is jó dolog :D
2015. dec. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát gyermekkoromban (70-80-as évek), TV már volt, de nem bambultunk előtte órákig.Kevés film volt, de színvonalasabb, kedvesebb, szerethetőbb műsorok.Ha unatkoztam kimentem bicajozni a kutyámmal, vagy versenyt futottam vele.Rengeteget voltam kint, mondjuk, ez annak is köszönhető, hogy kertes meg parkos házban laktunk.Akkoriban sokkal jobban tartották az emberek egymással a kapcsolatot .Szinte nem volt olyan nap, hogy ne mentünk volna el munka, iskola után valami ismerőshöz, szomszédhoz, rokonhoz és késő estig beszélgettünk, sokszor társasjátékoztunk.Az emberek nem voltak ennyire kifárasztva, kizsigerelve, nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak voltak.Ja tábor, hát az minden évben volt a sulinak, meg üdülés, kirándulás, nyaralás.Nem volt olyan év, hogy ne mentünk volna el akár kétszer is egy-két hosszú héte nyaralni(a rendszerváltás óta örülünk, ha egynapos kirándulásra eljutunk :/).Csínytevés is volt bőven! Nem győzném sorolni.Nem voltak "kütyük", de sokkal izgalmasabban zajlott az élet szerintem, mint most!
2015. dec. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Olvastunk.

Nem netet - könyveket.

2015. dec. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem tudna, ez a gumizas: [link]
2015. dec. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a még régebbi időkben is el tudták foglalni magukat az emberek :)Nagymamám az 1900-as évek elején volt fiatal és mesélt pár durva csínytevést, amit a testvérei követtek el, puszta unalomból (talán ilyen esetekben áldásos, hogy van már monitor, ami leköti az unatkozó gyereket)...Nos, keresztmamámat ilyesmi nem köthette le, de feltalálta magát.Felgyújtotta a szomszéd kertkapuját, felborogatta a kukorica kazlakat,

lepedővel letakart, világító töklámpással ijesztgette félholtra az éjszaka hazabicikliző szomszédokat és hasonló apróságok.Egyszer majdnem a házat is felgyújtották, azt már közös erővel, igaz, azt már tényleg véletlenül...Szóval ők sem unatkoztak.

2015. dec. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi, lányok olvastunk, játszottunk, beszélgettünk, zenét hallgattunk, a barátnőimmel úszni, kézilabdázni és táncórákra is jártunk (nálunk a szalontáncok ismerete hozzátartozik az általános műveltséghez.) A fiúk, akiket ismertem, focizni, kosarazni, biciklizni jártak, némelyik zenekarban játszott. Az öcsém imádta még a könyveket és a várépítő játékát, gyerekként egyedül vagy a haverjaival órákig bírtak játszani vele. Kártyáztak is, vagy egyszerűen csak dumáltak és eszetlenkedtek.:-)
2015. dec. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi a gumizást az óvodában félig beásott autó gumikon való végig lépésnek hívtuk :D


Mondjuk régen rengeteget legóztam, udvaron játszottam, autókkal, katonákkal, alagutat ástam. Bringázni, szánkózni mentünk, fociztunk. Olvastam rengeteget.


De mikor volt gépünk, akkor is eleinte 1-2 órát gépeztünk naponta, max 1-2 játék volt, esetleg film, azok is havertól cd-n. Plusz 3 óra felett már könnyezve égett a szemem a CRT monitortól :D Ehelyett rengeteget dumáltunk, kint az utcán. Nem is volt igazán program, csak úgy beszéltünk, álmodoztunk, felfedeztük a világot.

2015. dec. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!