Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem tudok dönteni továbbtanulá...

Health visitor kérdése:

Nem tudok dönteni továbbtanulással kapcsolatban. Ezek alapján ti mit választanátok?

Figyelt kérdés
Eddig van egy szakmám, és jövőre fejezem be a fősulit. A gond csak az, hogy én most jöttem rá, mi akarok igazán lenni, de ahhoz még kellene 3 év egyetem, és sok sok készülés az alkalmasságira... sokáig vártam arra, hogy végre megtudjam, mit is akarok igazán, de most meg már egyszerűen nincs kedvem még többet tanulni... ha belegondolok megint mennyi cécóval járna még az a pár év egyetem...teljesen nem tudom mit csináljak...nem akarom bevállalni, közben meg attól félek, hogy ha visszagondolok majd az életemre, akkor meg fogom bánni, ha nem tanulok annak, ami igazán szeretnék lenni. Kicsit úgy érzem már időhiányban vagyok, inkább munka kellene mint suli, de én meg most jöttem rá, mi a nekem való. Tanuláshoz viszont egyre lustább vagyok...teljesen tanácstalan vagyok.
2015. dec. 20. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:
én is a főiskola utolsó évében jöttem rá, hogy másra is vágyok, úgyhogy még abban az évben jelentkeztem egyetemre, de levelezőre és munkát is sikerült találnom, így együtt csináltam a kettőt. nem volt könnyű, mert napi 8 óra munka mellett kellett tanulnom és még akkor ott volt a magánéletem és egyéb dolgok is, de megérte belefektetni, én nem bántam meg, sőt most szeptemberben egy harmadik egyetemre is elkezdtem járni, mert egy harmadik dolog is érdekelt és sok lemondással jár, de nagy kedvvel és szívesen csinálom és ez ad erőt nekem.
2015. dec. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

3 év az nem sok. Szerintem bánni fogod később, ha majd visszatekintesz az életedre, hogy nem csináltad meg. Egyébként javaslom, hogy hagyd egy kicsit leülepedni az eddigi tanulmányaidat, várj egy évet vagy kettőt, és azután kezdd el, ne egyből. Addig dolgozz. Lehet, ha kiszellőzteted a fejed, akkor könnyebben visszatérsz a tanulásba.


Bár nem biztos, az is lehet, hogy ha hozzászoksz a tanulás nélküli élethez, akkor annál nehezebben veszel könyvet ismét a kezdbe. Ezt neked kell tudni. Mindenesetre, így vagy úgy, de én bevállalnám még a három évet, mert ha szeretnéd azt a dolgot csinálni, és van anyagi háttered hozzá és időd, akkor miért ne? Főleg, hogy ha vágysz is rá...

2015. dec. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Tanulj és dolgozz is, a kettő nem zárja ki egymást, csak több erőfeszítést igényel. Viszont 3 kőkemény év után egy életen át olyan munkád lesz, amit örömmel végzel, nem csak a pénz miatti rabszolgaságban vegetálsz. Menni fog, csak ne add fel.
2015. dec. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!