Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik utat választanátok a...

Melyik utat választanátok a helyünkben? Melyikből jöhetnénk ki a legjobban?

Figyelt kérdés

Diplomás fiatal pár vagyunk, Ausztriában dolgozunk egy elég alja helyen az anyagiak miatt, igaz, csak részmunkaidőben, de már nem bírjuk, mindenképp váltani akarunk. A párom 2 éve informatikai területen tanul, idén felvették egy felsőoktatási szakképzésre (egyszer félbehagyta az egyik informatika BSc szakot, most befejezné a rövidebb verzióját). Csak pár tárgya + egy szakmai gyakorlat van hátra. Csakhogy az egyetem 120 km-re van tőlünk. Jelenleg a szüleimnél élünk, de innen is menni szeretnénk. Tehát lakást és munkahelyet is váltani akarunk. Több verzió is felmerült, merre tovább:


1. Itt maradunk még 1-2 évig és a párom megpróbál bekerülni az egyik szakmabeli céghez (nem IT-s, hanem a diplomájával), ott ő annyit keresne 40 órában, mint most keresünk ketten 50-ben, plusz közelebb is van (most havi 50 ezer csak a munkábajárás). Ha én nem is találok másik munkát, eladjuk az egyik autónkat és sokkal jobban járunk anyagilag (a két autó borzasztóan sokba kerül). Csakhogy én akkor állás nélkül leszek.


2. Felköltözünk az egyetem városába, ott bérlünk/veszünk egy lakást/házat, ott több lehetőségünk lenne nyelvet tanulni (nagyon nagy szükség lenne rá, mert itt minden messze van), dolgozunk mellette Ausztriában és talán nagyvárosban (pl Bécsben) könnyebben el is tud helyezkedni pályakezdőként. Csakhogy az albérletek túl drágák, vásárlás - hitellel - jobban megérné (önerőnk megvan), de mi van ha 2 év múlva költözni kell... ráadásul 2 autót fenn kell tartani, ami drága.


3. Elköltözünk az egyetem városától nem olyan messze, Bécsbe, ahol a legesélyesebb munkát találnia a páromnak. Onnan el tud járni még egyetemre havi 1-2x, plusz nyelvet is tudunk tanulni. Csakhogy az albérlet itt még drágább, alja munkából szinte megfizethetetlen (igaz, ott nem kellene 2 autót fenntartani, mint Magyarországon, átjárni a határon, hanem elég lenne 1).


A páromnak muszáj még keményen nyelvet tanulnia, megfelelő angol nélkül nem fogják felvenni IT területre. Nekem is kell a nyelvtanulás, hogy ne örökké alja munkákat vállalhassak diplomával, azonban ez a mostani lakóhelyünkön túl macerás ilyen stresszes munka mellett. A párom váltana munkahelyet itt, helyben, de én félek a munkanélküliségtől. Viszont IT területre nem fogják felvenni a közelben, ahhoz mindenképp költözni kell, mert még ezzel foglalkozó cégek sincsenek errefelé. Nem tudjuk, hol lakjunk, hol dolgozzunk, merre induljunk. Ti mit tudnátok tanácsolni?


2015. aug. 6. 12:22
 1/7 A kérdező kommentje:
Elnézést, az 1. verzióhoz még annyit, hogy ugye a párom most részmunkaidőben dolgozik, rugalmas a munkaideje, ez könnyen összeegyeztethető az egyetemmel, viszont túl stresszes a munka. A másik munkahely, amire be akar kerülni, az meg 40 órás, kötött munkaidős, és ez a baj vele, hogy szerintünk nem fogja tudni összeegyeztetni az egyetemmel. Mit csinál, ha csütörtökön 10-kor vizsgája lesz és dolgozni kell menni?!
2015. aug. 6. 12:24
 2/7 anonim ***** válasza:

Dióhéjban: ti nagyon ragaszkodtok külföldhöz?

A párod nagyon ragaszkodik az IT területhez?

Én a helyetekben inkább Magyarországban gondolkodnék,és ami ennyire nem megy és ilyen áldozatokkal jár,nem erőltetném,max. egy okj-s képzés itthon...bár sokan azt mondják gagyi.

De egyébként nekem ebből még az jön le, te ezt nagyon meg akarnád oldani, hogy mindenből a lehető legjobbat, leggyorsabban, a párod nem annyira...

2015. aug. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Szerintem az természetes, hogy a lehető legjobbat akarom a lehető leggyorsabban. A párom már lassan 30 felé tart, pár éven belül ideje lenne a gyerekvállalásnak is, ezért nem mindegy az idő és a "gyorsaság". Amúgy a párom ragaszkodik ehhez a területhez, mindkettőnk szerint ezzel az egyik legkönnyebb külföldre kikerülni, mivel keresett szakma és a nyelvtudás sem annyira égető kérdés, mint pl a logisztikában (ezzel kapcsolatos a diplománk).

Attól tartunk, hogy magyarországon fog csak tudni elhelyezkedni, és nem fogunk kijönni így a pénzből. Albérletet vagy saját lakást, 2 autót nem tudunk fenntartani itthon, plusz az én betegségem, ami havi sok tízezres kiadás, plusz félretenni is... Tehát sajnos kell a pénz, még ha össze is húzzuk a nadrágszíjat.

2015. aug. 8. 12:57
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy igen, a külföldhöz még jobban ragaszkodunk, mint bármilyen szakmához. Nagy álmom az egyik nyugat-európai országban élni, enélkül a nyakamba sem vállalnám ezt a rengeteg cécót. :/
2015. aug. 8. 12:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:nem tudom,most mi a legalja munka,amit kint végeztek...Ha ennyire kell a pénz,nem tudtok mind a ketten 8órás állást vállalni?

Illetve:a párod mihez ért informatikán belül?Ha jól értem egy alapszakja van egy fősulin.Mi az,amit tud ebből hasznosítani?Felhasználói szinten van+ esetleg egy valamit jól tud programozni?

Mennyire beszélitek a nyelvet?

Amit tudnék tanácsolni saját példámból:semmire nem szabad úgy alapozni,hogy egyszer bekerülök álmaim munkahelyére...sajnos manapság ennek egyetlen módja van:ha jó kapcsolatai vannak az ottani vezetőséggel...

A két autó mindenképp létszükséglet?

A gyógyszereket nem tudnátok itthon megoldani TB alapon? Több tízezer rengeteg, kellene hogy legyen rá valami támogatás...

És igen...félő,h itthon a párod az infó tudásával (mégha nem is profi)itthon jobban boldogulna...

2015. aug. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De ha mindenképp ragaszkodtok a külföldhöz: németül kellene tudni mindkettőtöknek minimum egy erős középszinten.

Ez kellene,hogy alapja legyen bármilyen kinti munkavállalásnak.

2015. aug. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Németül jól beszélünk mindketten, ez nem probléma. Az angol a gond, az kellene.

A két kocsi perpill nem létszükséglet, az egyiket el akartuk adni, csak most a párom egyetemes ügyeihez megint kelleni fog, ezért kivártunk és nem adtuk el.

A munkahely pedig gyorsétterem, szóval aki dolgozott ilyen helyen, tudja miről beszélek. Pluszban nap mint nap szembesülünk azzal, hogy mi csak magyarok vagyunk- sem az osztrákokkal, sem a szlovénokkal nem bánnak úgy, mint velünk, ebből is elegünk van. Nem mondom, félek is attól, hogy máshol is ezt fogjuk tapasztalni.

2015. aug. 8. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!