Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez a Jézuskás mese miért jó?

Ez a Jézuskás mese miért jó?

Figyelt kérdés
Én első osztályban jöttem rá, hogy nincs ilyen (14/F). De azóta nem értem miért jó ha a gyerekeknek azt mondják, hogy a Jézuska hozza az ajándékot, nem pedig a szülő. A 10 éves lánytestvérem még mindig hisz benne, én meg már annyira dísziteném azt a kibe*úrt karácsonyfát, de hát ameddig hisz benne nem akarom elrontani a gondolatait. De ami engem leginkább gondolkoztat az az, hogy ha mindenki mondja, hogy csodák, varázslatok nem léteznek, akkor miért hiszi el? Vallásos vagyok, meg az egész család, hiszek Istenben meg minden de ez azért hihetetlen egy mese. Arról nem beszélve hogy a testvérem rohadtul jól tud logikusan gondolkozni, akkor ebben a helyzetben miért nem csinálja így??? Pl.: Hogy jön be az ajtón ami zárva van? hallotam olyan mesét, amibe azt mondják, hogy láthatatlanok, de logika!, a láthatatlan, foghatatlan ajándékból hogy lenne már igazi, fogható??? Meg milyen meglepő, nem szabad a házba lenni amikor jön, és anyámék meg sosem vannak velünk, nagyszülőkkel vagyunk, ez a testvéremnek nem esik már le???

2015. dec. 24. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

Mert a gyerekeknek szüksegük van a mesere es a csodakra. (Sokszor a felnötteknek is). Mert nem muszaj atgondolni logikusan, es rajönni, hogy nem igaz, hanem jo csak hinni benne es elvezni a csodat.

Amugy meg hadd gratulaljak az elegans jelzöidhez. Plane, hogy vallasosnak mondod magad es 14-eves vagy.

En azt nem ertettem soha miert a Jezuska disziti a fat, hogy ennel mi köze az ajandekokhoz?

2015. dec. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Számomra is léteznek csodák.


Csoda, hogy most ide írhatok, ugyanis tegnap reggel bekapcsolva felejtettem a konvektort szinte teljesen feltekerve.

Fel volt nyitva a teteje az ablak karnisra meg zoknik voltak teregetve.

De az egyik leesett 10 centire a konvektor mellé.


10 centin múlott, hogy nem égett le a lakás mire hazaértem a munkából!


Köszönöm Jézuska, és Boldog Karácsonyt mindenkinek!

2015. dec. 24. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%
Nos, az emberek (keresztények) szerint Jézus tényleg élt, és a mennyből jött, ezért a Jézuskás dolog is ebből a vallási sztereotípiából származik.
2015. dec. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Ez a "Jézuskás mese" a kereszténység része. 14 évesen ennyit már kéne tudnod.
2015. dec. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Pont a csoda része a lényeg. Hogy még hisz a mesékben és ezáltal varázslatosabbnak gondolja a világot. Majd ha felnőtt leszel megérted és visszasírod ezt a boldog tudatlanságot.
2015. dec. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%
Semmire nem jó.
2015. dec. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!