Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Önök szerint mi az igazságos...

MIKLÓS18 kérdése:

Önök szerint mi az igazságos jogi teendő Biszku Béla volt belügyminiszterrel szemben?

Figyelt kérdés
2015. dec. 26. 22:07
1 2
 1/11 Sunshinedoll ***** válasza:
31%
nem merem leírni :D
2015. dec. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Amnesztia..


Szerencsétlen vénember, fszért nem lehet békénhagyni már öregségére...

2015. dec. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%

Id 444


"A fővárosi főügyész nem tartja törvényesnek a Biszku-ítéletet"


és igaza is van, csak azt a patkányt kérném már, hogy lépjen már elő a színre aki ennyire forszírozza ezt az egész ügyet.


Semmi emberség nincs benne?

Az öreg örül ha a valagát ki tudja törülni.


Spec én lszrtam volna ha az én nagyapámat löveti agyon, mert már így sem úgysem élne az öreg, végsősoron meg háború volt, az ezzel jár, aki tud meneküljön el, vagy ne csodálkozzon ha lelövik.

2015. dec. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

nem most kellett volna ennyire teperni, hanem amikor még olyan korban volt, mégis csak egy idős bácsikáról van szó, aki valahol az élet között van

elhiszem, hogy szörnyű dolgokat tett (bár nem ismerem pontosan a történetet), de akkor is, hova akarnak bebörtönözni egy 90 xnehány éves bácsit?

2015. dec. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Kötél. Nem jogi, mivel nálunk eltörölték a halálbüntetést(nem kellett volna), viszont igazságos. Az igazságszolgáltatás és a jogszolgáltatás elég gyakran nagyon eltér egymástól.
2015. dec. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Elétfogytiglan, egészségi állapotára tekintettel felfüggesztve. Ez az ember az MSZMP PB ülésén kevesellte a "fizikai megsemmisítések" számát. Emberek haláláért és családokat tönkretételéért felelős.
2016. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az igazságos jogi teendő békénhagyni és kártérítést fizetni neki az eddigi hatósági zaklatásokért.

Biszku Béla egy undorító görény, de nem követett el komoly bűncselekményeket. Hülyeségekkel (lőszerrel visszaélés stb) pedig nem illik zaklatni egy ilyen öreg embert.

2016. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Utolsó. Javaslom, olvasd el A párt és az állam a nép szolgálatában című könyvét. Némely passzusa vallomásnak is beillik.
2016. jan. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem ok nélkül mondtam, hogy undorító görény, de amiket ezek csináltak nem voltak bűncselekmények sem az akkori jog szerint (ami számít) sem a mostani jog szerint (ami egyébként nem számítana).
2016. jan. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
93%

Én teljesen felmentettem volna minden vádpont alól Biszku Bélát, kivéve a lőszer rejtegetést, de az meg pitiáner baromság. (Nyilván korábban volt engedélye és néhány lőszer elkallódott, így elfelejtette időben leadni, semmilyen bűnös szándék nem volt mögötte.)


Most a bíróság bűnösnek mondta ki bűnpártolásért, mert belügyminiszterként nem tett feljelentést olyanok ellen akik bűnöket követtek el, ráadásul miniszterségét 3 hónappal megelőző ügyekben.


A feljelentés megtételét mindenki más is elmulasztotta aki az ügyben érintett volt, ilyen alapon rengeteg ártatlan embert lehetne bíróság elé citálni. Arról nem beszélve, hogy Biszkut más belügyminiszerek is követték a rendszerváltás előtt is után is és egyik sem tett feljelentést azóta sem ezekben az ügyekben, pedig erre minden állampolgárnak joga volt.

A feljelentéstétel, az ügyek kivizsgálása, a nyomozás, a vádemelés nem belügyminiszteri feladat. Nyomoznia a rendőrségnek kell, vádat emelni az ügyészségnek, ítélkezni a bíróságnak. A belügyminiszter egy kormánytag, aki azért felel, hogy a rendőrségnek, tűzoltóságnak, önkormányzatoknak stb. megfelelő költségvetése legyen, és meg legyenek alkotva azok a jogszabályok amelyek szerint működnie kell.


Biszku Béla erkölcsileg, politikailag és történelmileg elmarasztalható ember, mert hatalmon volt és a hatalmát nem használta ki a lehető legjobb jó, többek között az emberi életek megmentése érdekében. Sőt a párt gyűlésein felszólalva szigorúbb ítélkezéseket szorgalmazott, keveselte a halálbüntetések számát. Ez politikai, erkölcsi, emberi bűn, de nem bűncselekmény.


Biszku Béla az én szememben egy undorító görény, mint korábban már említettem. Olyan ember aki politikai céljai érdekében (melyek között akár nemes célok is lehettek) képes volt a mások által kiontott vérben gázolni és nem mutatott könyörületet az általa bűnösnek tartott emberek iránt. Bűnös volt erkölcsileg és politikailag, mert nem állt ki a halálbüntetés minden formájának eltörlése mellett, sőt annak alkalmazását propagálta. Biszku Bélának komoly történelmi felelőssége van. Isten és a Történelem Ítélőszéke előtt felelni fog bűneiért, ahogyan mi többiek (kisebb bűnösök) is.

De meggyőződésem, hogy ez az ember nem követett el jogi értelemben semmilyen bűncselekményt. Zaklatása pedig kizárólag méltatlan és nemtelen politikai célokat szolgál. Az áldozatoknak nem segít az, hogy egy aggastyánt meghurcolva látnak, aki hajdan ellenségük volt. Az én családomban voltak áldozatok, mégsem kívánt egyetlen idős rokonom sem bosszút soha.

2016. jan. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!