Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jön a szilveszter, itt az új...

Jön a szilveszter, itt az új év. De minek is örülünk ennyire?

Figyelt kérdés

Általában ez semmi mást nem jelent, mint új törvényeket, adókat, megszorításokat, az ország eleve kilátástalan helyzetének romlását. A boltokban meglepődve vesszük észre, hogy az árak ismét az egekbe ugrottak, míg a fizetés a béka s3gge alatt stagnál. Szigorítás és ostoba intézkedések a közoktatásban is, már fiatalkorban el kell kezdeni az ember életkedvének a kiölését. Én pedig csak nézem, ahogy az emberek nagyrésze hatalmas nagy "bulikkal" várja az új évet, persze buli alatt azt értem, hogy este 11-kor már azt sem tudják, hol vannak, és ez olyan hatalmas nagy buli.


Tehát lényegében: Tudna valaki nekem magyarázatot adni, mire fel ünnepeljük az új évet?


20/F


2015. dec. 30. 18:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Hát hogy 2016-tól majdnem minden drágább lesz!
2015. dec. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem mindenki olyan besavanyodott, mint te...
2015. dec. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezeket ünneplik, amiket te pl felhoztál példának. Hanem mondjuk csak örülnek, hogy új nap, új lehetőség..sokan teli vannak reménnyel, hogy az új év jobb lesz.

Meg nem is azért buliznak az emberek, hogy köszöntsék az új adókat, stb..hanem mert ez egy alkalom, ahol az ember elengedheti magát és senki sem szólja meg, ha éppen többet iszik a kelleténél.

Legalábbis én így gondolom :D

2015. dec. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

új nap új lehetőség, új év sok új lehetőség.


Adók ellen sokat nem tudsz tenni. fizetés ellen már igen, keress jobb melóhelyet, tanulj olyat amiben nem vagy pótolható és megfizetnek.


Pl angolul meg franciául perfekt lennél, akkor 250e-et simán megkeresnéd 8 órás főállásban helpdesk-esként. + a többi lehetőségről ne is beszéljünk. Angoltanárt 1500Ft/óra alatt nem találsz, franciatanár 2500Ft/óra.

2015. dec. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
annak, hogy a sok felsorolt negatívum ellenére megértük ezt az évet is
2015. dec. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Szóval akkor nem is a 2016-ot köszöntjük, hanem a 2015-öt búcsúztatjuk. Hm.


Besavanyodott? Konkretizálnád? :D

2015. dec. 30. 23:49
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
jézusom volt egy ilyen osztálytársam mint te, 3 percet nem bírtam vele beszélni mert meg akartam ölni
2015. dec. 31. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
"kenyeret és bort a népnek"
2015. dec. 31. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Közeledik a világvége.

Nézd: brit áradások.

2015. dec. 31. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A volt osztálytársad biztos egy rendkívüli ember barátságát szalasztotta el. Hogy én mennyire nagyon sajnálom szegényt.
2015. dec. 31. 11:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!