Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normális ha erre vágyom?...

Normális ha erre vágyom? Lehetséges? 14/L

Figyelt kérdés

Első osztály óta mindig kitűnő tanuló voltam, afféle csendes eminens diák. Jó pár éve, hogy piszkálnak az osztálytársaim (a lehető legvalószerűtlenebb okokkal), de bárhogy is igyekszem, minden mondatomba, ruhámba belekötnek.

Rengeteg gátlásom halmozódott fel, társaságban nagyon karótnyeltnek tűnök, egyszerűen képtelen vagyok feloldódni, mert bennem van egy félsz, hogy "mi van ha nem jót mondok, teszek..."

De mióta betöltöttem a 14-et, a hűvös felszín alatt vágyom a szabadságra, a tombolásra és egyre erősebb vágyaim vannak. Apukám rettentő szigorú, de ha még engedékeny is lenne, tisztában vagyok, hogy 14 évesen semmi keresni valóm bulikban.

Szeretnék nem aggodalmaskodni minden dolgozat miatt, szemtelen lenni, függetlennek és magabiztosnak érezni magamat, de képtelen vagyok rá...

Van egy-két barátom, de azok nagyon messze laknak, és néha úgy érzem, hogy nem illek közéjük. Az idősebb korosztállyal jobban érzem magam, de túl bátortalan vagyok ahhoz, hogy kezdeményezzek.

Mielőtt iskolába jártam volna, sokkal merészebben, lazábban tudtam kezelni a dolgokat, így próbálom azt hinni, hogy tudok bátor is lenni.



2016. jan. 1. 17:36
 1/5 anonim válasza:

Szia! :)

Azt hiszem teljesen meg tudlak érteni. Én is ugyanígy vagyok néhány osztálytársammal és apummal is. Szintén 14 vagyok, és bár én is tudom, hogy bulizni meg szórakozóhelyekre járni még nem igazán kellene, mégis megpróbálom jól érezni magam. Nem kell nagy dolgokra gondolni, elég az is ha elhívsz egy-két ismerősödet akikkel jóban vagy sétálni vagy ilyesmi:) Nem kell félned attól, hogy rosszat mondasz, merj bátor lenni;) Az idősebbekkel nekem picit könnyebb dolgom van, hiszen bátyám haverjai és már nagyon régóta ismerem őket (22 évesek). Úgy gondolom, hogy mivel elég érettek már (szerintem) ezért nem kell félned kezdeményezni, bár nem tudom, hogy az idősebb korosztály alatt mit értesz.


Lehet, hogyha más szemmel nézel a dolgokra, akkor néhány dolog megváltozik :)


Próbáltam segíteni, remélem valamennyire sikerült☺

2016. jan. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom apukád 30 körüli, igaz? Hidd el, pár év és meg fog törni, a harmincas apukák mindig szigorúak. De nem csak ez a gond, hanem tényleg fiatal vagy. legalább érd el a felnőtt kort. 45F
2016. jan. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
50 éves az apukám (késői gyerek vagyok)
2016. jan. 1. 17:53
 4/5 anonim ***** válasza:
normális, hogy erre vágysz,az embernek szüksége van a feszültség levezetésére. javaslom, hogy keress valami sportot, az sokat tud segíteni, meg azt biztos megengedik, és az önbizalmad is nőni fog.
2016. jan. 1. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Firedoom ***** válasza:
72%

A problemad közismert: Sok a stressz, erre az osztálytársak piszkalasa meg rátesz egy lapáttal es megfelelesi kényszer alakul ki.

A legjobb megoldásokat mar felsoroltak: Szerezz baratokat. Nem kell sok, de soha ne érezd azt, hogy nem vagy odavaló. Az nem igaz barátság. Szervezzetek programokat. Bulizni nem kell elmenni, ha nem akarsz. Hivd meg a barataidat hozzatok es fozocskezzetek. (ez akkor a legjobb, ha senki nem egy konyhatunder-sajat tapasztalat) vagy egyszeruen menjetek el valahova. Sportolj. Ha nem lenne most ilyen hideg akkor azt mondanám, hogy fuss, de igy valami mast kell keresned...

Hallgass zenet. Az emberek nem is tudjak, hogy mennyire defolyasolja a kedvuket a zene!

Próbálj ellazulni, nem ragorcsolni a dolgozatokra es az elet egyéb akadajaira. Tegyel meg mindent, hogy sikerüljön, de ha nem is menne akkor se buslakodj, nem adtad fel.

A változásban a kezdés a legnehezebb. Ha eldontotted, hogy változtatni akarsz akkor tedd is meg valahogy. Kezdetben eleg egy-két kis lépés. A tobbi jon magától.

2016. jan. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!