Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartja a többség elfogad...

Miért tartja a többség elfogadhatónak ha valaki túlsúlyos és szánalmasnak, kritikán alulinak a vékony hölgyeket?

Figyelt kérdés

Üdv,


egy facebook poszt alatti kommenteknek köszönhetően fogalmazódott meg bennem ez a kérdés. Egy magyar hölgyről volt benne szó, aki az egyik legjobb testű hölgyek között tudhatja magát. Természetesen ahogy várni lehetett megjelentek a szánalmas, gusztustalan kommentek, idézem: "Még a kutya sem játszana vele", ellentétben egy másik poszt kommenteivel, ahol plus size modelleket istenítettek. Az emberi vélemény szubjektív, de nem értem, a túlsúly már elfogadhatóbb, mint a vékony testalkat?


Szerintem ezzel nyugtatják a túlsúlyos emberek a lelküket, és mivel nekik nincsen olyan lelki, testi erejük, hogy tegyenek a testükért inkább a másikat ócsárolják.


Üdv: 22/f (és mint várni lehetett egy vékony testalkatú kérdése). :)


2016. jan. 2. 16:45
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Az egyik cikk:


[link]

2016. jan. 2. 16:47
 2/23 anonim ***** válasza:
24%

Ha valasztani kellene inkabb legyen egy no kicsit tulsullyos mint tul sovany. A tul sovany lanyok kb haldoklo betegnek neznek ki.


Egyebkent egyeszseg szempontjabol: ha az idealis sullyod felett vagy par kiloval, vagy akar 10 kiloval azzal siman elhesz minden problema nelkul. Viszont ha alatta vagy 1 kiloval akkor hamar, komoly problemaid lesznek.

2016. jan. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%
Az utolsó bekezdésben le is írtad az okot, egyszóval irigység.
2016. jan. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Spilerke ***** válasza:
100%
Nos, elárulom neked, hogy ezt testalkat függő. Vannak olyanok, akiknek jól áll a teltség, és vannak olyanok, akiknek jól áll a vékonyabb testalkat. A túlsúlyosság már megint más kérdés, és egy olyan lány aki hasonlít egy hódeszkára, azzal még a kutya sem játszik + mindenkinek más ízlése van. De szerintem a többség (főleg a lányok) irigységből is írhatnak hasonló kommenteket, ha mondjuk egy nagyon csinos lányról van szó, de pontosan melyik lányról van szó. Linkelj már egy képet. Ismét valami anorexiás modell?
2016. jan. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

"ha az idealis sullyod "


- ÉS ki mondja meg, mi az ideális súly? Na, már itt önkényes az egész.

Van az embernél olyan, hogy set-point: erre ráhízni, vagy ettől lefogyni nehezen tud az ember, alapból erre áll be. Vagyok annyira optimista a természettel kapcsolatban, hogy senkinél sem káros értékre van beállítva a set-point, és bizony sok olyan lányt ismerek, akik vékonyak, szépek, egészségesek, ha akarnak, sem tudnak hízni, és közben soványnak, betegesnek, esetleg anorexiásnak nevezik őket. Ját, ezzel van a baj.

2016. jan. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, engem eddig mindíg csak aláztak a túlsúlyom miatt. Szóval azok akiknek a plus size elfogadható, meg szerinte csinosabb mint egy vékony, az általában kövér nő. Én nekem jobban bejön a vékony alkat.

23/l

2016. jan. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%

Mert a kritikus többség lusta és túlsúlyos :D


Az ilyenek keresztes hadjáratot folytatnak bármilyen a túlsúlyosságot kritizáló, vagy vékony embereket bemutató cikk ellen.


A többség maga tehet arról, hogy túlsúlyos, és ugye egyszerűbb szépíteni a dolgokat, meg leszólni a másikat, mint tenni annak érdekében, hogy jól nézzünk ki, és egészségesek legyünk.


Én bírom mikor leszólnak embereket hogy "gebe" meg "izomagyú", és nem nézik mellé azt, hogy ezek az emberek kitartanak egy kitűzött cél mellett. Azt nem nézik hogy utánanézett mit táplálkozik, napi szinten edz, csak a végeredményt szólják le.


Persze van egy egészséges határ, nem kell hogy egy lány "gebe" legyen, de még egy kicsit husisabb lányon is meglátszik, ha sportol mellette, és sokkal feszesebb, formásabb, mintha csak zsír van rajta izom nélkül.

2016. jan. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
65%

"ÉS ki mondja meg, mi az ideális súly?"


Az idealis izom / zsir aranyra gondoltam.


Miert kell lepontozni ha valakinek nem tetszenek a betegesen sovany nok?

2016. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Sunshinedoll ***** válasza:
49%

Ne tegyetek már úgy, mintha a vékonyaknak nehezebb dolguk lenne, és a kövérgyalázás nem egy komplett társadalmi probléma lenne.

Ne próbáld senkinek beadni, hogy inkább lennél kövér, mint sovány.


N (és vékony)

2016. jan. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
31%

"Az idealis izom / zsir aranyra gondoltam. "


- Akkor azt is kellett volna írnod.

2016. jan. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!