Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért tartja a többség elfogad...

Miért tartja a többség elfogadhatónak ha valaki túlsúlyos és szánalmasnak, kritikán alulinak a vékony hölgyeket?

Figyelt kérdés

Üdv,


egy facebook poszt alatti kommenteknek köszönhetően fogalmazódott meg bennem ez a kérdés. Egy magyar hölgyről volt benne szó, aki az egyik legjobb testű hölgyek között tudhatja magát. Természetesen ahogy várni lehetett megjelentek a szánalmas, gusztustalan kommentek, idézem: "Még a kutya sem játszana vele", ellentétben egy másik poszt kommenteivel, ahol plus size modelleket istenítettek. Az emberi vélemény szubjektív, de nem értem, a túlsúly már elfogadhatóbb, mint a vékony testalkat?


Szerintem ezzel nyugtatják a túlsúlyos emberek a lelküket, és mivel nekik nincsen olyan lelki, testi erejük, hogy tegyenek a testükért inkább a másikat ócsárolják.


Üdv: 22/f (és mint várni lehetett egy vékony testalkatú kérdése). :)


2016. jan. 2. 16:45
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
47%

A plus size modellek, modellek. Hiába van rajtuk fölösleg, még így is vékony derekuk és homokóra alkatuk, szép arcuk és dús hajuk van. A közelében sincsenek az átlag túlsúlyos nőnek.

A való életben vagy kétszer ha láttam ilyen alkatú nőt.


Képmutatásnak tartom, oké szépnek találja a darázsderekú, nagyfenekű modell csajt, de a valóéletben ugyanaz a férfi nem menne oda egy pocakos, túlsúlyos nőhöz.


Engem egyébként az idegesít a leginkább, hogy a kövérek jó része "betegségre" fogja a túlsúlyát. Az, hogy a meki előtt elhaladva nem bírod megállni, hogy az arcodba tolj 3 hamburgert nem betegség, csak akaratgyengeség.

2016. jan. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
87%
Én vékony vagyok 172cm/52kg és rengeteget eszek, egyszerűen nem tudok hízni. Mindig ilyen voltam és szerintem ilyen is leszek. 15-6 évesen szedtem fel egy kicsit, de pont annyit hogy már nem nézek ki anorexiásnak vagy betegnek, általánosba még csúfoltak is. Nálam ez genetika.
2016. jan. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Spilerke ***** válasza:
Hát nem is tudom. Én szívesen felszednék pár plusz kilót, de nincs mit tenni sovány testalkatú vagyok. Szerintem neki jól áll, hogy teltebb, de lehetne mondjuk egy kicsit vékonyabb: [link] Azzal egyetértek, hogy számomra a túlsúlyosság már visszataszító és egészségtelen, de ha valaki ismeri a kettő közötti mértéket szerintem az elfogadható, sőt... nem mindenki lehet szupervékony szupermodel, és van akinek ez nem is áll jól.
2016. jan. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
66%

Egy egèszsèges specifikációi:

Fèrfi-Magasság+10 kg( pl 190 magas,

100kg)


Nő-Magasság-15 kg(pl170 magas 55 kg)

Èn speciel a vèkony nőkèrt rajongok!

Kövèr, de akár csak molett nőt el sem tudok kèpzelni magam melett!

F33

2016. jan. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
72%
Nekem a kedvencem, mikor egy dagadék nő beírja, hogy "csak a kutyák játszanak csontokkal", és belinkel mellé egy ténylegmég arányosan ducinak mondható csinos modell nőt, és jön a többi zsírpacnik bólogatni, mintha ők úgy néznének ki... :D Ilyenkor szoktam odaírni, hogy "csak a hentesek játszanak disznókkal" :D
2016. jan. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szerintem minden hasonló kritika gusztustalan, és nagyon buta ember az, aki ilyeneket írogat, mint a linkelt cikk.
2016. jan. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
53%

Irigység. Ezzel próbálnak önbizalmat szerezni, hogy a másikat húzzák le, ahelyett hogy odafigyelnének mit esznek és lemennének edzeni, vagy mozogni.

Ilyen meg, hogy plus size model? Hát nem is mondok semmit. Hívhatjuk molettnek, teltnek, de akkor is túlsúlyosak, dagadtak, nem esztétikusak.

Persze a kóros soványság sem szép, de itt nem ez a téma.

Nem véletlen hogy a Miss Hungary-n sem ilyen willendorfi vénuszok vonulnak.

2016. jan. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
engem is egész életemben azzal bántottak, hogy gebe vagyok, pedig tényleg testalkat kérdése... én azt is elhiszem, hogy a molettek se tehetnek róla, mert genetika. ha azzal van a bajuk, hogy a média a sovány nőket nyomatja, akkor miért nem a médiát csesztetik?
2016. jan. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Mondjuk ez a magasság+-kiló dolog sokat nem mutat, mert nem mindegy hogy 175 centihez 85 kiló izmod van vagy 85 kilóból 10-15 kg csak zsír.


"miért nem a médiát csesztetik"

Korábban mindig ezt mondták, hogy a szemét média, de azért nem lehet csak arra fogni mindent.

Tény hogy nem is az agyon retusált sztárok fotóit kell nézni, de az sem megoldás hogy valaki a tv előtt szitkozódik miközben két pofára tömi a nasit :D

2016. jan. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
54%

17:41...Ja ezt én is bírom :D


Nekem kedvencem, mikor jönnek a "van mit fogni rajtam" szöveggel. Hát egy átlagos, sportos csajon is van mit fogni, a kerek mellét, feszes fenekét...és nem a hasán a hurkákat akarom markolászni... :D

2016. jan. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!