Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elrontottam a jövömet? Ezzel...

Elrontottam a jövömet? Ezzel a tervel megmenthetem? Nagyon fontos! Nagyon sok múlik rajta! 17 éves vagyok.

Figyelt kérdés

Mikor elkezdtem az általánost akkor még fogalmam sem volt miről szól az élet.


Sokszor csúfoltak engem ezért gépezésbe menekültem és nem tanultam.


8 év végén a nyáriszünet utolsó napjaiban választottam egy sulit.


Még azt sem tudtam mekkora súlya van ennek és nem érdekelt semmi.


Nagyon rossz iskola és 0 tanulási lehetőség.


9. Év végén jöttem rá hogy tanulni kellett volna és hogy mennyire elrontottam.


Átmenni másik iskolába nem merek mert félek hogy a rossz matekom és a 0 angolom miatt nem felelnék meg + a diákoktól is.


Most az lenne a tervem hogy nyáron felbérelnénk a régi szigorú matektanáromat és az angol tanáromat is.


Nyárra kicsit előkészíteném magamat és ők segítenének nekem nyár végéig.

Biztos hogy tanulnék mert rájöttem mekkora súlya van ennek.


Kihasználnám a 2. Ingyenes szakma lehetőséget és miután letelt ez a félév és a következő 1 is akkor elmennék egy másik jobb iskolába ahol lehet is tanulni valamit.

Ott is szereznék egy szakmát és a 2 tanárom és majd az új iskolám segítségével leteszem az éretségit is+ lesz 2 szakmám.


Most 10.es vagyok.


Ez működhet?


Nem szeretnék munkanélküli lenni!

Nagyon megbántam hogy nem tanultam. :(


2016. jan. 10. 18:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jo a terv tokeletesen mukodhet!!

KITARTAST ES SOK SIKERT!

2016. jan. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés olyan mint ha anyukám írta volna ki, tudván hogy én majd úgyis megtalálom.


0 tanulási lehetőség? Nincsenek tankönyveid?

Ha tényleg annyira észbe kaptál akkor mostantól otthon elolvasod a könyved, matekfeladatokat, fizikafeladatokat csinálsz, verset elemzel, megtanulod történelemből az évszámokat. Ezek mind benne vannak könyvbe. Ha megtanulod a leckét a tanár nem tud rosszabb jegyet adni, és kétlem, hogy ezen járna az esze ahelyett, hogy örülne, végre valaki tanult.


Te azt gondolod, hogy most Január van ez az év már úgyis megy a lecsóba mint a többi, majd nyáron. Nyáron meg végül is még csak 11.-be fogsz menni, következő nyárra úgyis elfelejted szóval ráér.


Ez olyan mint amikor nem sportolt valaki soha semmit, aztán azt gondolja, hogy majd vesz egy kondibérletet meg egy felbérel egy személyi edzőt a nyáron aztán Arnold Schwarzeneggerként tér vissza Szeptemberbe.

2016. jan. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért még nincs veszve semmi. Ha szeretnél esetleg felsőoktatásban is tanulni, akkor elég a 11 és 12. évet jól meghúzni. Csak ahhoz a korábbi tudás is kell, mert minden egymásra épül, de ha összeszeded magad sikerülni fog.

Egyébként nyugodtan válts sulit, ha van hova menned.

A lemaradást meg behozod idővel és ha olyan környezetbe kerülsz, akkor még motiválni is fog, hogy elérd a társaid szintjét.

2016. jan. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Azért 0 mert a sulimban nem hagyják tanítani a diákok a tanárokat a zajongásukkal.


Egyébként nagyon nagyon szívesen váltanék iskolát.. Már év elején a akartam, de anyám azt mondta hogy itt legalább elfogadják a diszlexiámat.


Hidd el hogy ha valaki most idejönne és elkezdene tanítani akkor biztos hogy tanulnék és tanulnék.


Ez most nem csak elhatározás.


Tudod mennyire kétségbe vagyok esve 3 napja?


Most nem azért hajtok hogy a tanár ne adjon rossz jegyet mert semmiből nem bukok hanem hogy legyen tudásom.


Igen most is írok ahelyett hogy olvasnék, de össze kell szednem minden gondolatomat mert nagyon nem volt helyes amit csináltam.


Mellesleg ha átmennék egy jobb iskolába ott már jóval előrébb tart mindenki mint ebben az iskolában + fiú osztály mert asztalosnak tanulok és félek hogy ki is közösítenének.

2016. jan. 10. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!