Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Minden éjszaka nyomasztó...

Minden éjszaka nyomasztó álmok gyötörnek. Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés
Már lassan három hónapja tart ez a ciklus. Kezdetben azt hittem a nyelvvizsga előtti izgalomtól nem nyugszom éjszakánként. Azonban miután sikeresen letettem azóta sem bírom kipihenni magam. Próbáltam jó tanács szerint levezetni valamire, mivel édesanyám szerint ezt az okozza, hogy zaklatott állapotban vagyok elalvás előtt. De ez nem így van. A szüleim válás előtt állnak, ezt gondoltam kiváltó oknak, de nem. Az álmaim nem ijesztőek, néhány fájdalmas kép, van hogy ismeretlen arcokat látok, de mindíg tisztán, teljes beleéléssel álmodom. Volt alkalom mikor pusztán egy gondolat motoszkált a fejemben egész éjszaka. Erre konkrét példa: Arról álmodtam hogy egy szamomra ismeretlen személy "több vasat tart a tűzben". Az álmaim nyomasztóak, rendszerint kialvatlanul megyek iskolába, ami kezd a jegyeimen is meglatszani. Ha bárki hasznos tippet tudna adni, nagyon hálás lennék. 18/F

2016. jan. 12. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Állapotod teljesen érthető!

Szüleid konfliktusa,és életük szétválása elfogadhatatlan számodra.Mindkét szülődet szereted,s pszichéd számára elfogadhatatlan,hogy ők nem szeretik egymást.

Az elválás konfliktusait saját konfliktusaidnak érzed,melyet nem oldhatsz meg.

Aki "több vasat tart a tűzben",az te vagy.


A megoldásra egy ötlet:

Követeld meg mindkét szülődtől,hogy kibeszélgethesd velük szorongásod okait!Fejezd ki irántuk érzett érzelmeidet,és követeld ezt meg tőlük is!Követeld meg tőlük,hogy vallják meg neked,mi a részük elválásukban!(Tiltsd meg nekik,hogy a társuk hibáival fárasszanak!)


Szüleid,életközösségük gyászát élik meg.Gyászuk feldolgozása komoly gyászmunkát igényel,mely 5 lépcsőfokban,nagyjából 12 hónapig tart.


Minden-számodra érthetetlen,és elfogadhatatlan-dolgot elméd jobb fele álomban igyekszik megérteni,feldolgozni.Sok gyermek ettől az időszaktól alkoholba,kábítószer mámorába,gyógyszerek kábultságába próbál menekülni,de az tovább bonyolítja a dolgokat.Ezektől kell rettegned!


Ha gondjaid megoldása reménytelennek látszik,fordulj hozzáértő szakemberhez:szakirányú lelkészhez,pszichológushoz!


Kérlek válazolj erre a tanácsomra!

2016. jan. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Engem is nyomasztó álmok gyötörnek éjszakánként hajnalban) amiből jó az ébredés,viszont nekem semmi problémám,épp ezért nem értem miért vannak....
2018. máj. 21. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!