Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kötelező kidolgozni az...

Miért kötelező kidolgozni az érettségi tételeket, még esti tagozaton is?

Figyelt kérdés
Egyáltalán mikor tudom meg, hogy mik lesznek a tételek, vagy mindent kérnek?

2016. jan. 18. 13:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy esti tagozaton vagy, miért lenne indok arra, hogy ne kelljen kidolgozni a tételt? Esti tagozat pont arról szól, hogy gyorstalpaló, több mindent kell otthon csinálnod, mert rövidebb idő a tanítást, lényegesen.

Nem kötelező kidolgozni, de ha kevesebbet fogsz tudni az érettséginél, akkor ne lepődj meg. Ha részletesen vettétek a témakört, akkor nyilván nem kell kidolgozni.

Azt, hogy mikor kapjátok meg, arra nincs időpont.

2016. jan. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De van olyan, hogy ami múltévben érettségi tétel volt, az idén nem lesz?
2016. jan. 18. 13:59
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk én pont azt mondom, hogy egy érettségi nem arról kéne, hogy szóljon, hogy a jó előre elkészített anyagot be tudod-e nyalni... de ez részletkérdés.
2016. jan. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatási rendszerünk egy kalap szar, szóval nem meglepő, hogy az érettségi is hülyeség.
2016. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A tanàraim követelik, hogy dolgozzam ki a tételeket, de nincs időm rá, ja és kézzel írottan kell beadni😐
2016. jan. 18. 14:21
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj....az egy dolog, hogy kötelező kidolgozni, az már más kérdés, hogy nem muszáj neked....biztosan van olyan ismerősöd, aki nemrég érettségizett, hát kérd el tőle a tételeket, és már meg is vannak :) Én anno így csináltam, unokatesóm 1 évvel előttem érettségizett, tőle kaptam meg az összes tételt, így nekem nem kellett a kidolgozással szenvednem, ráadásul nekik volt olyan jó fej a tanáruk hogy egy az egyben megkapták a tételeket, így nagyon jól összeszedett anyagok voltak. Jól is sikerült a szóbelim.
2016. jan. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem dolgoztam ki, elkértem egy jó képességű osztálytársamét és abból tanultam. Mondjuk én megkérdeztem, miért kell kidolgozni és kézzel írva bemutatni, az volt a válasz, hogy ebből is tanulunk, de tudtam, hogy nálam ez nem így megy és abban is rossz vagyok, hogy tömören összefoglaljak egy nagyobb témát, itt főleg a törire gondolok.


Beadtam, de csak átírtam, elfogadták mindenből, az érettségim is jól sikerült. Sokkal jobb kidolgozott tételekből tanulhattam így, mintha magamnak csinálom, a lány, akitől kértem, ebben igazi profi volt szerencsére.

2016. jan. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, igen, a mi sulikban is szerencsére kiadták előre az összes tételt, ez nagy segítség volt. Szerintem saját anyagból is le tudtam volna érettségizni megfelelően, de rengeteg meló lett volna, és mikor azon szenvedek, hogy egy adott részlet lényeges vagy sem, az én fejem inkább összeomlik, mintsem tanulnék belőle.


Úgyhogy azt javaslom, kérd el olyantól, akinek olyan eredménnyel zárult minimum az érettségije, amit te el szeretnél érni, és akkor csak meg kell tanulni, mint egy normál anyagot könyvből vagy jegyzetből.

2016. jan. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy nálam csak gyengébbek vannak...meg nem akarom kidolgozni,nincs rá időm,mivel dolgozom
2016. jan. 19. 00:31
 10/11 anonim ***** válasza:

neten is vannak kidolgozott èrettsègi tetelek.

èn a magyart ès a töri egy rèszèt onnan szedtem le.

minden evben valtoztatniuk kell benne,de nagy reszben ugyanaz mint a tavalyi evben.

de amúgy elèg klasszikus,toribol szent istvan,foldrajzi felfedezesek,hideghaboru stb... ez csak pèlda, de általában ilyen ismertebb esemenyek vannak benne:))szóval biztosan találsz neten kidolgozott tètelt.de a tankönyvből/füzetből is kiírhatod.

2016. jan. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!