Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van még remény? Mit tegyek?

Van még remény? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Életem első emléke hogy apám kiolt a nyakamon egy csikket.Két éves voltam. Utána ahogy telt az idő jöttek a verések. A mai napig rengeteg heg van rajtam emiatt. Valamint a pszichológiai terror, bezártság. 13 éves koromban elváltak a szüleim, ekkor tudtam meg hogy apám oldaláról van egy féltestvérem. Reménysugárnak tűnt. Egy évig kerestem mire anyám közölte velem hogy már halott, vagy csak gépek tartják életben, magatehetetlen. Anyámmal a kapcsolatom teljesen elhidegült, talált magának új élettársat, általában külföldön vannak dolgozni, lakni, 1-2 hónapra járnak haza. 2 évig főleg egyedül laktam, egy rokon lakott még abban a lakásban, de még lakótársi viszonyt sem folytattunk, szóval mondhatni egyedül. Júniusban egyik napról a másikra megpróbált megfojtani. Emiatt nagyanyámékhoz költöztem, hasonló lakótársi se viszonyba. Volt egy párom aki segített átvészelni ezeket, én szó szerint a kés elé álltam érte. De elhagyott. Mint mindenki más. Nincs senkim. Nincs semmim. Fel akarom adni. Ezt már csak kíváncsiságból írom ki ide, lehet sokan csak világfájdalmas fiatalnak gondoltok, de nem érdekel. 17 éves férfi vagyok. Szóval ti mit láttok?

2016. jan. 24. 03:44
 1/2 anonim válasza:

Írásod alapján te nem tartozol "abba" a kulturális közegbe, ahová a szüleid, rokonaid. Ebben az esetben felesleges mindennemű interperszonális kapcsolat velük. Pszichológiai, lelki terror esetén, mely rád/ feléd irányul, csak azért mert szüleid, rokonaid, ismerőseid, nem vagy rákényszerítve, hogy ez el is tűrd. Vannak hivatalos eljárási formák. Ugyanakkor egyszerűbb lenne, ha jó távol kerülnél ettől a közegtől. Valószínűleg megállsz a saját lábadon, így kevesebb eséllyel leszel földönfutó.


Ha közhelyes akarnék lenni: kezdj új életet valamerre, lehetőleg minél messzebb onnan, ahol jelenleg "élsz", zárd ki őket az életedből.

2016. jan. 24. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
++ A világfájdalmas fiatalok csupán szimulálják a problémákat, 0 referenciaértékkel, ellenben veled. Ez nem egy felnagyított probléma, ez a realitás.
2016. jan. 24. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!