Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek miért van ennyi...

Szerintetek miért van ennyi hajunk?

Figyelt kérdés
Olyan régóta gondolkozom ezen.

2016. jan. 24. 18:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Amúgy ez engem is érdekelt. Az embernek hogyha hagyja megnőni képes akár bokáig is érni, ami evolúció és túlélés szempontjából nem hogy hasznos hanem hátráltat.

Mondjuk ahogy jobban belegondolok talán azért lehet mert alapvetően ugye az agyat fűti szóval szükség van rá. De a civilizáció elejétől folyamatosan vágták és vágják a mai napig ugyanis a hosszú haj harcban és rossz körülmények között hátráltat. Sokkal egyszerűbb és praktikusabb a kis haj/kopasz fej. Így gondolom ugyanazon az evolúciós fejlődésen ment keresztül az ember mint a bárányok. Ugyanis hogyha most egy nyírásra tenyésztett bárányt nem nyírsz meg akkor is a szőre tovább növekedik, és egy-egy példány manapság ebbe hal bele. Ez a rengeteg vágás több száz éves eredménye. Szerintem valami hasonló lehet az embereknél is.

Én speciel örülök ennek mert nekem nagyon bejön a hosszú haj.

2016. jan. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!