Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi legyek, ennyi tudással?

Mi legyek, ennyi tudással?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


7.-es vagyok elég hülye gyerek úgy mond, sajnos matekhoz,fizikához szóval olyan tantárgyhoz nem értek amihez számolni kell, de a többi tantárgyból se vagyok jeles, fel is vagyok mentve Matek,Angol,Fizika,Kémia. Gépekhez nagyon értek, szinte felsőfokú a tudásom hozzá, de ilyen MSpoint programokat még gyakorolnom kell, és pár gépházban található cuccokat is meg kéne még jegyeznem, de mivel mindjárt befejezem a 8. általánost szerintetek mire menjek ami jó nekem, és el tudok helyezkedni, ennyi tudással. Természetesen leraknám a jogosítványt gyűjtenék rá diák munkából, engem a csomagszállítás,csomagolás,számítógép,esetlegesen még fizika munka, gép kezelés..., de az operatőriség is érdekel, angolul semmit nem tudok, pedig azt meg szeretnék tanulni, de mivel azt is fel mentették így nem tudom, alap szavakat stb. tudok. Természetesen jogosítványt B,C kategóriában raknám le, és nagyon meg tanulnám Szerintetek hova kéne menjek szakmára és utána hova? Gondolkoztam hogy a NMHH-hez vagy az ENSZ-hez, Kameraman-nak. NMHH vagy az ENSZ-hez nem tudom hogy felvennének-e ilyen tudással szerintetek, és természetesen várom a válaszaitokat ti mit mondtok...



2015. dec. 14. 15:04
 1/7 anonim ***** válasza:

"Gépekhez nagyon értek, szinte felsőfokú a tudásom hozzá"

"de ilyen MSpoint programokat még gyakorolnom kell, és pár gépházban található cuccokat is meg kéne még jegyeznem"

akkor mit takar a "felsőfokú tudás"?


én több nyelven programozok, tudok egyet s mást a gépekről, de nálam ez nem "felsőfok" :)


22F

2015. dec. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hetedikes vagy, még van egy bő éved kideríteni, hogy mi passzolna hozzád. Ne úgy indulj neki, hogy ennyi tudással hol tudsz elhelyezkedni, mert vár még rád egy középiskola, ahol elöntenek tömérdek tudással. Na azután gondolkozhatsz.

De mégis. Hogy lehet felmenteni egy diákot angolból?

2015. dec. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én nem tudom ,hogy ezek a felmentések mire jók ,nem téged akarlak megsérteni kérdező ,de ,mint előttem is írták idegennyelvből felmenteni valakit a legnagyobb hülyeség amit ellehet követni.

Főleg ,hogy a mai világban ez már alapkövetelmény a Minimum 1 idegennyelv.

Sokszor már itthoni munkához se vesznek föl ha nem beszélsz idegen nyelvet. (persze az olyan területen van.)

De pl. Idegen nyelv nélkül külföld elég esélytelen.


Amit tanácsolni tudok ,hogy olyan középsulit keres amiben hasonlókat tanítanak ,ha meg nem tetszik akkor átmész másikba.

Én azt vallom ,hogy ha lehetőséged engedi akkor azt csináld amit szeretsz.

2015. dec. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Esetleg valami gépészeti középsuli.
2015. dec. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A facebook és böngésző használata messze van a felsőfoktól, főleg, hogy a hardverhez sem értesz.

A pályaválasztási tanácsadó pont erre van kitalálva, hogy az ilyen kérdésekre választ adjanak.

2015. dec. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Facebookhoz is értek :D... és még a vágóprogramokhoz is, kisebb HTML tudással is rendelkezem, SONY vegasal pedig eléggé jól tudok vágni, Adobe Premiere -el még tanulgatnom kell
2015. dec. 14. 15:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Tovább kell tanulnod. De van egy rossz hírem, ha "géppel" vagyis informatikával akarsz foglalkozni az egy nagyon matekos és angolos tárgy.

Nézz le az iskolád könyvtárába, minden éven kiszokott jönni egy könyv ami felsorolja az iskolákat és azt, hogy milyen képzések vannak ott. Könyvtári példány is elérhető szokott lenni, sokat segíthet abban, hogy legyen valami elképzelésed arról, hogy milyen irányba akarsz elindulni.

2015. dec. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!