Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 17 éves vagyok, és még mindig...

17 éves vagyok, és még mindig nincs semmilyen elképzelésem a jövőmről. Teljes kilátástalan számomra minden. Ez normális? Ti mikor találtátok meg "önmagatokat"?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, nyakamon az érettségi, és semmi, de tényleg semmi elképzelésem sincs a jövőmről, meg arról hogy "mi leszek, ha nagy leszek". Informatikai suliba járok, mert még általános iskolában teljesen kölyök fejjel azt gondoltam, hogy milyen jó lesz számítógépekkel foglalkozni, de hát hamar kiábrándultam belőle. A tanulmányi eredményeim is nagyon siralmasak. Most félévkor 4,1 lett az átlagom, de úgy érzem hogy semmilyen valós tudás nincs mögötte. Tök béna vagyok mindenhez. Ha valamihez hozzányúlok az csak rosszabb lesz. Az angolt is már vagy 10 éve tanulom, az utóbbi 2-3 évben intenzívebben is hozzáfogtam ( magántanár, itthon sok gyakorlás ), de még mindig nem vagyok képes egyetlen egy épkézláb angol mondatot sem kinyögni magamból, miközben az osztálytársaim feleannyi energiabefektetéssel már az előrehozott angol érettségire készülnek. Én semmiben sem vagyok jó, és fogalmam sincs mi lesz, ha végzek a sulival. Szüleim erőltetik, hogy majd menjek fősulira, de kb az első adandó alkalommal kibuknék onnan is. Ezért felesleges pénz tölteni. Meg amúgy sem tudnám, hogy milyen szakra jelentkezzek.

Ez ebben a korban már gondolom egyáltalán nem normális. Hogyan tudnák ezen változtatni? Egyáltalán ti hogy voltatok/vagytok ezzel a dologgal?



2016. jan. 31. 14:31
 1/5 A kérdező kommentje:
*Ezért felesleges pénzt költeni.
2016. jan. 31. 14:34
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Még nekem sincs különösebb fogalmam arról, hogy mi lesz belőlem, ugyan már vannak ötletek, hogy mit tanulhatnék tovább, de semmiben nem vagyok biztos, úgyhogy ezt teljesen normálisnak tartom. Szerintem legyél kicsit nyitottabb, próbálj ki sokféle dolgot hátha megtetszik valami. Nem muszáj mindenből jónak lenni, egyébként biztos van olyan tantárgy vagy elfoglaltság, ami érdekel, nem? Ha van ilyen akkor azt lehetne fejleszteni, vagy foglalkozni vele, előbb-utóbb biztos rájössz, mit kezdj magaddal.
2016. jan. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy nem normális világban ez teljesen normális. Nézz meg szerintem ilyen pályaorientációs /pályaválasztási teszteket. Amúgy amikor tök pici voltál, nem volt valami álmod, amiről esetleg lebeszéltek? Meg hát, valamiben csak jó vagy. Sport, főzés, filmezés, tájak fotózása, lefestése, idegennyelv, épülettervezés, úszásoktatás, kémia, biológia, fizika, matek, állatok, kommunikáció/turisztika, versírás, falmeszelés, gázszerelés, könyvborító-plakát-logótervezés, programozás, ruhaszabás, reklámkészítő, jogi asszisztens, ügyintéző titkár, étkezési v egyéb tanácsadó, autószerelés, kertgondozás, házépítés, óraszerelés, cipőboltos, állatboltos, patikus, kajaboltos, benzinkutas, busz/ kamion/ taxi vonatvezető, pincér, gyógymasszőr, tanár, recepciós, könyvelő, céges közvéleménykutató, üzletkötő emberke, politikus, közgazdász, játéktesztelő, pizzafutás, postás... Na?:) Valami csak van, amit szeretsz csinálni, szerintem ki lehetne indulni abból, amit szabadidődben szeretsz csinálni, akár csak elmélkedni róla.
2016. jan. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*egyik szót elírtam, nem futás, futár:)
2016. jan. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Na mára hogy alakult az élet? :)
2021. ápr. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!