Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Romhalmaz az életem, mit tegyek?

Romhalmaz az életem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Valahogy nyáron kezdődött az egész probléma. Akkor már semmi motivációm nem volt, bizonytalan lettem, csúnyának kezdtem magam látni. Szeptemberben Elkezdtem tanulni estin egy szakmát, Mostanra Rájöttem, nem az én világom, emiatt nem is nagyon járok be, a tanárok szerint soha nem lesz érettségim, mert nem megy a matek. Munkám nincs, de lehetőséget sem nagyon találok, mert 8 osztályom van. Felvettek egy helyre, de nem birtam a 8 órás, szünet nélküli munkaidőt (dolgoznék én 12 órát is, de szünet nélkül nagyon megterhelő), otthagytam, várva egy megígért lehetőségre, amiből Mostanra sem lett semmi. A párkapcsolatom is romokban hever, úgy érzem, nem vagyok jó semmire. Itthon csak a bántást kapom. Nem tudom, mit tegyek már.


22L



2016. jan. 12. 12:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Amúgy a suliban 4-5-ös tanuló vagyok, egyik legjobb abban az osztályban, és elég lenne egy kettes érettségi matekból...úgysem az fogja meghatározni a karrierem, hogy meg tudok-e oldani egy bonyolult egyenletet.
2016. jan. 12. 12:49
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem vagy kitartó, mindig a könnyebb utat keresed, és inkább feladsz valamit, mint hogy alkalmazkodj.


Nem mész be a suliba: már csak azért se lesz érettségid, mert a szép szemedre nem fogják megadni.

Abban igazad van, hogy 8 általánossal baromira nem fognak sehova se felvenni.

De tanulni se akarsz.

Akkor erre most milyen megoldást vársz??

Postázzunk egy jeles érettségi bizonyítványt a nevedre?


Munkát akkor hagyunk ott, ha van helyette másik, vagy más megélhetés. Az ígéret az nem munkahely, az átverés, amíg nincs szerződés a kezedben, addig füstbe mehet.


Felelőtlenül felmondtál. Azért, mert nincs szünet? Mégis milyen munkahelyről, ill. munkakörről van szó? Egyébként 8 általánossal örülhetnél hogy volt egyáltalán.


Tehát most otthon vagy a szüleid nyakán, és várod, hogy eltartsanak, mert se munkahelyed, se szakmád, és úgy néz ki, nem is lesz. Tényleg, hogy hogy nem simogatják az okos kis buksidat?? Hány éve nem tanulsz? A többség 14 évesen befejezi az általánost. Azóta mit csináltál?


Lehet, hogy a párod is az bántja, hogy nem tudja veled elképzelni a jövőjét. Talán szeretne családot, de ki akar olyan nőt maga mellé, akit élete végégig el kell tartani, mert képtelen magáról gondoskodni? Se munkahelye, se jövedelme, se semmi, az édeskevés, hogy van szex.


Te meg csak siránkozol, ahelyett, hogy talpra állnál, befejeznéd, amit elkezdtél, keresnél rendes munkát, és végre önálló életet élnél, a szüleidtől külön.


Felnőtt nő vagy, nem egy kiskamasz, aki még ráér azon rágódni, mi legyen, ha nagy legyen, ellóghatja a sulit, és a szüleinek kötelessége eltartani. Egyébként legyél hálás hogy még otthon lakhatsz, mert más lehet, már rég kirakott volna az utcára ezzel a hozzáállással, hogy se suli, se munka, mindkettőt elba.szod.

2016. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Matekból én se voltam sose valami fényes, de sokat gyakoroltam és egy 3-ast összehoztam(még 2011-ben). Szóval ne keseredj el, gondolj arra, hogy nálad gyengébb képességűek is leérettségiztek(engem ez motivál a főiskolás tanulmányaimban).

Úgyhogy állj neki gyakorolni és meg lesz az. A tanárokkal meg ne törődj, mondjanak amit akarnak, te engedd el a füled mögött a bántó megjegyzéseket.


Amit tanácsolnék, hogy első legyen az érettségi. Anélkül nem mész semmire se és olyan iskolát keress ahova szívesebben jársz be. Ez vonatkozik a szakmára is.


Aztán a másik a párkapcsolat. Ha nem érzed jól magad vele és csak lehúz pszichikailag, akkor szakíts. Annyit nem ér, hogy tönkre tedd magad miatta.


Otthoni dolgokban nem tudok tanácsot adni max annyi, hogy beszélj a szüleiddel. Mond el nekik mi a problémád, már ha olyan a kapcsolatod velük.


Szépen lassan lábra fogsz állni, csak tűzz ki magad elé célokat és soha ne hagyd, hogy eltántorítsanak.

2016. jan. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!