Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ilyen helyzetben mit tehet...

Ilyen helyzetben mit tehet egy szociális munkás?

Figyelt kérdés
Egy 14, 10 és egy 3 éves gyermeket a látássérült nagyszülő nevel, mert mindkét szülő börtönben van heroin birtoklásáért. A 2 idősebb ritkán jár iskolába. Mi a feladata ilyenkor egy szociális munkásnak?
2016. febr. 9. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
74%
Gyáműgy, elvenni a gyerekeket. Probléma megoldva.
2016. febr. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Egy szociális munkásnak ezt tudnia kell!!!
2016. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, gondolod, hogy az vagyok, azért kérdeztem meg? Tök logikus.
2016. febr. 9. 12:19
 4/6 A kérdező kommentje:

Gyámügyön kívül valami más legális megoldás lehet? Pl. iskolába járást biztosítani a gyerekeknek valahogy, vagy bármi?


Illetve nem csak a gyerekek szempontjából, ha őket mondjuk elviszik, akkor a nagyszülőt gondolom nem hagyják ott, vele milyen lehetséges lépések lehetnének?

2016. febr. 9. 12:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem gondolom, hogy az vagy, de arra próbáltam utalni, hogy a szoc. munkás tudja a dolgát, tehát ő elrendezi a gyerekek sorsát. És tudni fogja, hogy mi a teendő a nagyszülővel!
2016. febr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De nekem meg tudnom kell valamihez a választ, nyilván azért kérdeztem meg. És nem ismerek egyetlen szociális munkást sem, vadidegenekhez meg elég fura lenne egy ilyen kérdéssel odaállítani, de az oldal azért van, hogy kérdezzünk.
2016. febr. 9. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!