Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a külsőség által változunk,...

Ha a külsőség által változunk, akkor nem a mi döntésünk?

Figyelt kérdés

hogy lehet önmaga az ember, ha befolyásolják ?hogy lehet saját egyéni akarat, döntés ? sokan ezt mondogatják hogy csak légy önmagad.

végül is hogy ne legyél a társadalom legalja, pl társaságba, most nem lehet az hogy én a saját egyéni elképzelésem szerint viselkedjek ahogy nekem jó, mert kiközösitenek hogy más vagyok, pl nem ülhetek be szalmakalapba egy tanfolyamra, mert kiröhögnek meg parasztnak néznek. tehát ahhoz elengedhetettlen hogy felvegyük mások szokásait, ami nem a mi saját döntésünk, most hogy is van ez ?


2016. febr. 10. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy beülsz egy szakmaalapra, attól, hogy mások kinevetnek, az a te döntésed, ezáltal önmagad vagy.

De attól, hogy egy társaságban, az írott, és íratlan szabályoknak megfelelve viselkedsz, (még ha neked jólesne böfögni, de nem teszed), az nem jelenti azt, hogy nem vagy önmagad, csak azt, hogy igazodsz a társadalom szabályaihoz. Remélem érzed a különbséget.

2016. febr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De ha igazodom a társadalom szabályaihoz, mert anélkül nem tudok érvényesülni, akkor az nem az én döntésem, mert rá vagyok kényszerülve :D jó, az én döntésem annyiban, hogy akarom e vagy nem, de ha nem akarom, akkor nem is érvényesülhetek
2016. febr. 10. 12:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Dönthetsz úgy, hogy 90 %-ban kívül helyezed magad a társadalmon, vannak jó páran, akik így élnek. Elvonulnak egy emberek által alig látogatott helyre, viszont ezzel kizárják magukat a civilizációból és annak pozitívabb oldalából is (pl. áram, net, meleg folyóvíz, stb.)

Ha viszont az ember társadalomban él, bizonyos szabályokat be kell tartania. Az már rajtad múlik, meddig tudsz ezekben elmenni, mindig voltak és vannak is különc emberek, akik még társadalomban is szinte teljesen a saját törvényeik szerint élnek. Őket vagy kiközösítik, vagy hülyének nézik. Lehet választani.

2016. febr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy ennyire feketén-fehéren kell nézni a dolgokat. Attól, hogy valaki a társadalomba beilleszkedve, annak normái szerint él, nem jelenti azt, hogy nincs saját döntése, és nem éli a maga életét.

Elmész egy étterembe, a helynek, közegnek megfelelő módon viselkedsz. De azt veszel fel amit akarsz, azt rendelsz amit akarsz, azzal mész, akivel akarsz, addig maradsz, amíg akarsz. Érted?

2016. febr. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
ja éértem, köszi a Választ
2016. febr. 10. 12:45
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

"mert kiközösitenek"

Ha logika alapon vagy saját magad és értelmes emberek közt vagy, ilyen nem fordulhat elő.

"hogy más vagyok"

Akkor agyhalott társaságban vagy... Mindenki más mint többi.

"tanfolyamra, mert kiröhögnek meg parasztnak néznek. tehát ahhoz elengedhetettlen hogy felvegyük mások szokásait, ami nem a mi saját döntésünk, most hogy is van ez"

Egy tanfolyamon sok idióta ember van, nem te barátaid. Akik kiközösítenek, oly személyiséggel rendelkeznek amivel nem akarsz együtt lenni ha logikus vagy, így nem is számít. Nyugodtan beülhetsz.

"hogy lehet önmaga az ember, ha befolyásolják ?"

Realizál s nem hagyja magát befolyásolni.

"hogy lehet saját egyéni akarat, döntés ?"

Személyiséged és személyi érzelmeid alapján cselekszel, amit előtte befolyásolás alakított, de ezt utólag felül lehet írni.

Ha kell segítség, írj.

2016. febr. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Alkalmazkodni kell persze, az alapvető társadalmi szokásoknak meg kell felelni, de hogy milyen kisebb társaságoknak vagy a tagja, azt megválaszthatod. A barátainkat megválogathatjuk, a munkahelyünket is mi választjuk. Ha valamilyen szempontból úgy érzed rossz társaságba keveredtél, ott kell hagyni őket.
2016. febr. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!