Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolom azt hogy az...

Miért gondolom azt hogy az ember isten helyébe lépett vagy inkább fölé emelkedett?

Figyelt kérdés

Elég furán hangzik a kérdés.Faluban élek és itt nem ritka dolog az állatok tenyésztése és levágása. Kb egy hete elég szar állapotba volt ,az anya fiatal és nem tudta hogy mit kezdjen vele.Jéghideg volt amikor megtaláltam. Én bevittem dörzsölgetem forgattam.Pár órával később már lábra is ált és normálisan evett. A minap pedig a tyúkok közül pár darab beteg lett. Galambok voltak a hibásak. Sikeresen le lőttem egyet, de nem halt meg egyből. Ahogy vergődőt egy pillanatra ledöbbentem magamon. Hogy az egyik pillanatban életet mentek, de utána kioltok egy másikat. Ez ugyan ez is igaz az első pár soromra, ami az emberekre is jellemző. Világra segítünk egy életet felneveljük, vigyázunk rá és utána hidegvérrel leöljük.

Lehet hogy csak én gondolom így?



2016. febr. 10. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:

"Kb egy hete elég ѕzаr állapotba volt ,az anya fiatal..."

Ez milyen állat volt?


Nem tudom, Isten hogyan jön a képbe - milyen értelemben gondolod, hogy az ember föléje lépett... amit leírtál, az jobbára igaz az állatokra is: élet élettel táplálkozik, és ez érdekeket teremt. A kafferbivaly például világra hoz egy borjút, aztán halálra tapossa a rájuk támadó oroszlánt, hogy megvédje a kicsit. Életet ment, egyúttal gyilkol. Persze az oroszlán sem élvezetből öl. Te lelőttél egy galambot, hogy ne fertőzze meg a tyúkokat.

Az mondjuk inkább az ember sajátja, hogy tudatosan termeszt/tenyészt élőlényeket a maga hasznára, bár a levélvágó hangyák is termesztenek gombákat, aztán azt eszik.

Szóval ha ezzel az ember Isten fölé emelkedett, akkor az állatvilág is. De még a növényeknek is megvannak a módszereik. Az ember öntudattal rendelkezik, illetve tisztában van a saját mulandóságával - kb. ennyi.

2016. febr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Isten helyébe? Na nemár.. én csak szutyok embereket látok, akik előbb-utóbb ugyanúgy a föld alatt végzik, akkor mindenki rájön arra, hogy kinek is a kezébe van:)
2016. febr. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most hogy így elolvasom elég gáz és értelmetlen kérdés, béna és nem átlátható magyarázattal. De ezt nem kérdezhetem meg ismerősöktől. Gyakorikérdések.hu-ra meg pont megfelel. Kösz azért a válaszokat.
2016. febr. 16. 18:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Pfffff....
2016. febr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!